آرشیو اعضای شورا
نمایش از تاریخ : / / تا تاریخ : / /   تعداد :
صفحه ۱ از ۲
از مقام علمی و خدمات مرحوم دکتر اصفهانی تجلیل شد
با صدور پیامی از جانب دکتر ولایتی: از مقام علمی و خدمات مرحوم دکتر اصفهانی تجلیل شد

در پی درگذشت دکتر محمد مهدی اصفهانی، عضو کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر علی اکبر ولایتی رئیس این کمیته با صدور پیامی این ضایعه را تسلیت گفت.


نظام ملی مهارت باید جدی تر گرفته شود
وزیر علوم: نظام ملی مهارت باید جدی تر گرفته شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هم اکنون 1/8 درصد دانشجویان کشور در مقطع دکتری تحصیل می کنند در حالیکه در سند چشم انداز توسعه باید این میزان به 3/5 درصد افزایش یابد.


ارائه الگوی نشاط اجتماعی از منظر اسلام
آیت الله اعرافی تاکید کرد: ارائه الگوی نشاط اجتماعی از منظر اسلام

آیت الله علیرضا اعرافی گفت: امیدواریم در انتخابات آینده، مردم ضمن حضور گسترده، رئیس جمهور مومن، توانمد، خدوم و معتقد به مبانی اسلام را انتخاب کنند.


شهدا منبع اصلی اقتدار نظام اسلامی هستند
دکتر ولایتی تاکید کرد: شهدا منبع اصلی اقتدار نظام اسلامی هستند

دکتر علی اکبر ولایتی با صدور پیامی به مناسبت اربعین خاکسپاری شهدای گمنام در واحد دماوند دانشگاه آزاد اسلامی، بر تکریم و بزرگداشت یاد و خاطره شهدا به عنوان اصلی ترین منبع اقتدار نظام اسلامی تاکید کرد.


تحول در علوم انسانی نیاز به پیش زمینه فرهنگی دارد
حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا: تحول در علوم انسانی نیاز به پیش زمینه فرهنگی دارد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید پارسانیا گفت: انقلاب اسلامی محصول مستقیم حکمت صدرایی نیست و حرکت جوهری نیست بلکه محصول مستقیم فقه جواهری است.


قرابت سنت فلسفی با علوم انسانی
حجت الاسلام والمسلمین واعظی تاکید کرد: قرابت سنت فلسفی با علوم انسانی

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: سنت های فلسفی متکثر می توانند علوم انسانی متکثری را تولید کنند و هر سنت فلسفی خاص با قرائت خاصی از علوم انسانی قرابت دارد.


توجه جدی به پژوهش و تحقیقات در بودجه سال آینده
وزیر علوم خبر داد: توجه جدی به پژوهش و تحقیقات در بودجه سال آینده

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۱۰۷ هزار دانشجو در لرستان وجود دارد که از این تعداد ۵۰ هزار دانشجو در دانشگاه های دولتی تحصیل می کنند.  


توجه بیشتر به پژوهش در حوزه های علمیه
آیت الله رشاد تاکید کرد: توجه بیشتر به پژوهش در حوزه های علمیه

آیت الله علی اکبر رشاد گفت: حوزه علمیه یک سازمان و نهاد است، نهاد بدون نظام و نظم بی‌معنا است، زمانی که یک تشکیلاتی شکل می‌گیرد خودبه‌خود به نظم و نظام مشخصی اشاره دارد.


علوم انسانی اسلامی نقطه ثقل گفتمان انقلاب است
استاد رحیم پور ازغدی: علوم انسانی اسلامی نقطه ثقل گفتمان انقلاب است

استاد رحیم پور ازغدی گفت: برخی گمان می کنند تنها راه حل دزدی، قطع دست است در حالیکه این روش تنها یکی از احکام الهی بوده و آخرین روش است زیرا دوقطبی و تضادی بین احکام شرع و حل معضلات دنیوی بشر وجود ندارد.


توجه دانشگاه ها به بهبود فضای کسب و کار
دکتر زاهدی تاکید کرد: توجه دانشگاه ها به بهبود فضای کسب و کار

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: موتور محرکه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان است و اقتصاد دانش‌بنیان باید براساس نقشه جامع علمی کشور دنبال و عملیاتی شود.


بسیاری از معارف اسلامی در قالب فاخر شعر تبلور یافته اند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: بسیاری از معارف اسلامی در قالب فاخر شعر تبلور یافته اند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ترویج گفتمان فاطمی «س» در جهان، حلال بسیاری از مشکلات خواهد بود.


حفظ سنت ها و روز آمدی الزامات معماری اسلامی ایرانی
دکتر حداد عادل عنوان کرد: حفظ سنت ها و روز آمدی الزامات معماری اسلامی ایرانی

دکتر غلامعلی حداد عادل گفت: معماری در کل جامعه ما از فقدان هویت رنج می‌برد و وقتی شخصی به  منابع مراجعه می‌کند تعریفی از معماری ایرانی - اسلامی را در‌نمی‌یابد.


تدوین علوم انسانی اسلامی با مبانی حکمت متعالیه
حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا تاکید کرد: تدوین علوم انسانی اسلامی با مبانی حکمت متعالیه

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید پارسانیا گفت: در فلسفه ملاصدرا انسان موجودی عاقل است که می‌تواند بدی و خوبی را بشناسد و این دقیقا نقطه مقابل انسان‌شناسی غربی است که خود را مبدأ و منشأ همه امور می‌داند.به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در کرسی ایده و نقد ...


عدالت ریشه و مبنای احکام شرعی است
حجت الاسلام والمسلمین واعظی: عدالت ریشه و مبنای احکام شرعی است

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: عدالت در شاخه های مختلف دانشی از جمله اخلاق، حقوق، الاهیات، کلام و فقه مطرح است و برخی معتقدند جایگاه اصلی عدالت حوزه اخلاق است و فراورده های آن بر حوزه های دیگر تطبیق می شود.به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد ...


اقتصاد دانش بنیان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد
دکتر ولایتی: اقتصاد دانش بنیان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد

دکتر علی اکبر ولایتی گفت: توسعه و پیشرفت روزافزون کشور در راستای سند چشم انداز بیست ساله و دستیابی به رتبه اول منطقه در زمینه های مختلف است. به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی استان اصفهان، افزود: با تاکیدات رهبر معظم انقلاب (مدظله ...


پاسخگویی حوزه های علمیه به نیازهای اجتماعی
آیت الله اعرافی تاکید کرد: پاسخگویی حوزه های علمیه به نیازهای اجتماعی

آیت‌الله اعرافی گفت:  زهرای اطهر(س) مقابل انحراف بزرگ قد علم کرد و شجاعانه در میدانی عمل کرد که  مردی نبود تا نقش‌آفرینی کند. وی با بیان این مطلب در  مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه استان تهران با اشاره به شخصیت حضرت زهرا(س) ...


مباحث دینی فقط نباید در دروس معارف پیگیری شود
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها: مباحث دینی فقط نباید در دروس معارف پیگیری شود

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در دانشگاه ها گفت: علی‌رغم برخی جوّسازی‌ها و کم‌مهری‌هایی که در مورد دروس معارف وجود دارد، ارزیابی‌ها و گزارش‌هایی که از خودِ دانشگاه‌ها رسیده، نشان‌دهندۀ موفقیت دروس معارف است؛ معدل دروس معارف، از ...


توسعه فرهنگی از ریل آگاهی و دانش آغاز می شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: توسعه فرهنگی از ریل آگاهی و دانش آغاز می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید کتابخوانی و مطالعه فصل مشترک همه اقوام ایرانی بشود. به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر سیدرضا صالحی امیری بابیان این مطلب در بوشهر افزود: امروز شهر بوشهر به عنوان سومین پایتخت کتاب ایران معرفی شد. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد:  شرکت ...


عرفان اسلامی بر پایه برهان و شهود استوار است
آیت الله رشاد تاکید کرد: عرفان اسلامی بر پایه برهان و شهود استوار است

آیت الله علی اکبر رشاد گفت: گرایش و نگرش کربن در حوزه حکمت اسلامی معطوف به حیث باطن گرایی تفکر شیعی و حکمت اسلامی است چون  او در دیانت اسلامی و مکتب اهل بیت و حکمت اسلامی عناصری را شناسایی کرده که برایش ارزشمند بوده و همین عنصر نظر او را به حکمت اسلامی جلب کرده است.


پیوست فرهنگی باید به صورت جدی اجرایی شود
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: پیوست فرهنگی باید به صورت جدی اجرایی شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلای گفت: اگرچه الزام دستگاه‌ها به آوردن پیوست فرهنگی برای پروژه‌ها مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است اما مجلس با آوردن آن در برنامه پنجم توسعه به دنبال تاکید بیشتر بر آن بود، هرچند نتوانست در هنگام تصویب برنامه ششم آن را تکرار کند. به گزارش مرکز خبر شورای ...


 
12

تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©