آرشیو اخبار
نمایش از تاریخ : / / تا تاریخ : / /   تعداد :
صفحه ۱ از ۶
تزریق روحیه ناامیدی به جامعه خیانت است / موفقیت‌های علمی کشور ریشه در حماسه دفاع مقدس دارد / سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می تواند روحیه ایثار را در نسل جوان استمرار بخشد
دکتر مخبر دزفولی: تزریق روحیه ناامیدی به جامعه خیانت است / موفقیت‌های علمی کشور ریشه در حماسه دفاع مقدس دارد / سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می تواند روحیه ایثار را در نسل جوان استمرار بخشد

آئین اختتامیه همایش ملی علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پرورش، روز یکشنبه 1396/12/6 با حضور دکتر مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.


وجود آسیب‌های اجتماعی غیرقابل‌ انکار است /  فضای مجازی به این آسیب‌ها دامن زده است
حجت الاسلام و المسلمین محمدیان: وجود آسیب‌های اجتماعی غیرقابل‌ انکار است / فضای مجازی به این آسیب‌ها دامن زده است

جلسه 313 شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


اسلام آیینی است که به علم مزیت بخشیده و برای آن برتری قایل است / دانشگاه‌های این کشور هیچگاه عظمت و وسعت امروز را نداشته است
رئیس جمهور: اسلام آیینی است که به علم مزیت بخشیده و برای آن برتری قایل است / دانشگاه‌های این کشور هیچگاه عظمت و وسعت امروز را نداشته است

رئیس جمهور، ملت ایران را تمدن ساز، پرورش دهنده تمدنها و پیشتاز مردمسالاری در منطقه دانست و تاکید کرد: می توانیم سازنده تمدنی بزرگ باشیم؛ اگر برنامه ریزی و تلاش فوق العاده داشته باشیم.


تشکیل کارگروه بررسی وضعیت پیشرفت علمی کشور
دکتر مخبر دزفولی خبر داد: تشکیل کارگروه بررسی وضعیت پیشرفت علمی کشور

نشست "مفهوم واقعی پیشرفت علمی و مؤلفه‌های تأثیرگذار بر آن" با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


در حوزه علم و فناوری ناگزیر از رقابت بین المللی هستیم
وزیر بهداشت: در حوزه علم و فناوری ناگزیر از رقابت بین المللی هستیم

نشست "مفهوم واقعی پیشرفت علمی و مؤلفه‌های تأثیرگذار بر آن" با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


خودداری از افراط و تفریط در ارزیابی پیشرفت علمی کشور
در نشست مفهوم واقعی پیشرفت علمی تاکید شد: خودداری از افراط و تفریط در ارزیابی پیشرفت علمی کشور

نشست "مفهوم واقعی پیشرفت علمی و مؤلفه‌های تأثیرگذار بر آن" با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


پیشرفت این است که  یک ملّت، با دانش خود، به صفوف مقدّم برسد/ ما رتبه‌ی علمی بالایی در دنیا داریم
رهبر معظم انقلاب: پیشرفت این است که یک ملّت، با دانش خود، به صفوف مقدّم برسد/ ما رتبه‌ی علمی بالایی در دنیا داریم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم متدین و انقلابی تبریز، درک عمیق و انقلابی ملت در تفکیک میان «انقلاب و نظام» با «عملکرد تشکیلات و دستگاههای مختلف» را از علل اصلی حضور متفاوت و تحسین‌برانگیز مردم در راهپیمایی ...


برنامه درسی رشته زبان و ادبیات روسی تصویب شد
در شورای تحول علوم انسانی: برنامه درسی رشته زبان و ادبیات روسی تصویب شد

جلسه 148 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر سید حمید طالب‌زاده برگزار شد.


زبان فارسی باید به زبان علم در جهان تبدیل شود
دکتر مخبر دزفولی تاکید کرد: زبان فارسی باید به زبان علم در جهان تبدیل شود

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، با حضور در برنامه "صبح روشن" شبکه آموزش سیما، به سؤالاتی در مورد زبان و ادبیات فارسی و نسبت آن با فرهنگ ایرانی و اسلامی پاسخ گفت.


آمریکا مدام در حال تکرار محاسبات اشتباه خود در خصوص ایران است /  اگر دولت آمریکا برجام را نقض کند، بی‌تردید پیشمان خواهد شد
رئیس جمهور: آمریکا مدام در حال تکرار محاسبات اشتباه خود در خصوص ایران است / اگر دولت آمریکا برجام را نقض کند، بی‌تردید پیشمان خواهد شد

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا نه با ایران و برجام بلکه با پیمان شکنی و افکار عمومی جهان طرف است، چانه زنی بعد از امضای پیمان را کاری مضحک دانست و گفت: آمریکا نباید دنیای سیاست را با دنیای تجارت اشتباه بگیرد و اگر در برجام پیمان بشکند، دولت و ملت آمریکا پشیمان خواهند شد.


بررسی شاخص رقابت پذیری کشورمان با معیار پیچیدگی علمی
در نشست حلقه گفتمان انجام شد: بررسی شاخص رقابت پذیری کشورمان با معیار پیچیدگی علمی

جلسه 68 حلقه گفتمان «هم اندیشی کارشناسان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی» در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


پیام حماسه 22 بهمن خدمت بیش از پیش به ملت است / موضوع محصولات تراریخته باید با نگاه علمی حل و فصل شود
دکتر مخبر دزفولی تاکید کرد: پیام حماسه 22 بهمن خدمت بیش از پیش به ملت است / موضوع محصولات تراریخته باید با نگاه علمی حل و فصل شود

جلسه 102 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه 1396/11/24 به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


ادامه بررسی سند ملی زیست فناوری
دکتر کبگانیان عنوان کرد: ادامه بررسی سند ملی زیست فناوری

جلسه 102 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه 1396/11/24 به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


مظهر کامل ایمان راسخ، شهیدان و ایثارگران هستند
رهبر معظم انقلاب: مظهر کامل ایمان راسخ، شهیدان و ایثارگران هستند

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان سیستان‌وبلوچستان که در تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده بود، صبح امروز در محل این همایش در زاهدان منتشر شد.


روند جذب اعضای هیئت علمی نباید بیشتر از 4 ماه و نیم باشد / تسریع در جذب فارغ التحصیلان بورسیه
در هیئت عالی جذب تاکید شد: روند جذب اعضای هیئت علمی نباید بیشتر از 4 ماه و نیم باشد / تسریع در جذب فارغ التحصیلان بورسیه

جلسه 206 هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست دکتر محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


راه‌پیمائی22 بهمن پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان داد / مسئولان قدر این پدیده بی نظیر را بدانند
رهبر معظم انقلاب: راه‌پیمائی22 بهمن پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان داد / مسئولان قدر این پدیده بی نظیر را بدانند

در پی حضور حماسی ملت سرافراز ایران اسلامی در راه‌پیمایی 22 بهمن، حضرت آیت الله خامنه‌ای با صدور پیامی از این حضور قدردانی کردند.


تأیید انتخاب 10 رئیس واحد دانشگاه آزاد اسلامی
دکتر مخبر دزفولی خبر داد: تأیید انتخاب 10 رئیس واحد دانشگاه آزاد اسلامی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از انتخاب 10 تن از روسای داحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.


نحوه فعالیت هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی
حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه عنوان کرد: نحوه فعالیت هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی

همایش منطقه ای «آشنایی با کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره» در واحد اهواز دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.


حضور بانوان و خانواده‌ها در راهپیمایی باشکوه روز 22 بهمن
شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده تاکید کرد: حضور بانوان و خانواده‌ها در راهپیمایی باشکوه روز 22 بهمن

شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، در بیانیه‌ای ضمن گرامی‌داشت یوم‌الله 22 بهمن ماه، آحاد ملت ایران علی‌الخصوص بانوان را به حضور گسترده در راهپیمایی روز 22 بهمن، دعوت کرد.


تقویت مبانی فرهنگ اسلامی و ادامه جهاد علمی، شرط استمرار انقلاب اسلامی
در بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد: تقویت مبانی فرهنگ اسلامی و ادامه جهاد علمی، شرط استمرار انقلاب اسلامی

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت فرارسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نخبگان فرهنگی و علمی را به تقویت مبانی فرهنگ اسلامی و استمرار جهاد علمی فرا خواند.


 
123456

تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©