کد :  1883154  
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ اعضای شورا
آیت‌الله اعرافی:
حوزه‌های علمیه در زمینه راهبردهای کلان و ساختاری ورود کنند
 آیت‌الله علیرضا اعرافی در اجلاسیه کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی حوزه‌های خراسان که در تالار قدس بارگاه منور رضوی برگزار شد، اظهار داشت: حوزه‌های علمیه در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای عظیمی داشته‌اند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه در کنار این دستاوردها قطعا ضعف‌ها و خلاءهایی نیز به چشم می‌خورد، عنوان کرد: نباید به شرایط موجود حوزه‌های علمیه بسنده کرد و البته از سوی دیگر نیز نباید نسبت به این وضعیت، نقد مطلق داشته باشیم.
اعرافی عنوان کرد: در بحث زیرساختی حوزه‌‌های علمیه دارای تحولات بسیار خوبی بوده‌اند و وضعیت آن‌ها با 5 دهه گذشته از این نظر قابل قیاس نیست و البته در زمینه‌های آموزشی نیز تحولات بسیار مناسبی در حوزه‌های علمیه صورت گرفته است.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: در حوزه پژوهشی نیز اقدامات گسترده‌ای از سوی حوزه‌های علمیه صورت گرفته است و دستاوردهای متعددی در حوزه پایان نامه‌ها، کتب و مقالات را در اختیار داریم.
 
اعرافی با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه ورود مناسبی به مبحث فناوری‌های نوین داشته است، اظهار داشت: باید در حوزه راهبردی و کلان نیز که دارای ضعف‌هایی هستیم ورود داشته باشیم البته در این زمینه و در سال‌‌های اخیر نقشه‌های جامعی نیز تولید شده اما باز هم در زمینه تئوری‌های زیرساختی ضعف‌هایی داریم.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور بیان کرد: باید تعامل خود با رقبای حوزه علمیه را که امروز در دنیا زیاد هم شده‌اند دارای الگوی مناسبی کنیم زیرا اسلام اندیشه بسیار جامعی است که در حوزه‌های مختلف پاسخگو است.
منبع: تسنیم