کد :  1308349  
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۶ اعضای شورا
آیت الله اعرافی تاکید کرد:
حوزه باید مشکلات معنوی و اخلاقی جامعه را مداوا کند
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب افزود: تهدیدهای بیرونی طبیعی است زیرا حوزه علمیه قم پیش از 50 سالگی خود مبدا تحول عظیم در منطقه و جهان شد و وارد فازهای اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و... شده است و به همین دلیل حساسیت‌ها روی حوزه بسیار افزایش یافت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: طبیعت دستاوردها و برکات این است که در معرض توجهات و حتی هجمه‎ها قرار گیرد؛ توسعه کمی و کیفی و واردات فکری و فرهنگی و قومیتی به درون حوزه در سالهای گذشته در حوزه شکل گرفته است.
رئیس جامعه المصطفی العالیه افزود: بخشی از آسیب‎هایی که باید به آن توجه کرد، در خصوص آسیب‎های مرتبط به مباحث اخلاقی است؛ با توجه به این مساله نیازمند یک هوشیاری وسیع اخلاقی و معنوی هستیم.
امام جمعه موقت قم گفت: گسترش و توسعه حوزه ،عرصه اخلاق و تربیت و معنویت را نیز در معرض آسیب قرار می‎دهد و به همین خاطر باید در این زمینه مراقبت و کار بیشتری انجام داد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: روحانیت و حوزه باید مشکلات اخلاقی و معنوی جامعه را نیز مداوا کند و به همین دلیل این مسایل باید در درون حوزه کاملا حل شود؛ امروزه مشکلات گسترده اجتماعی به حسب تغییر اوضاع و احوال، روحانیت را نیز تهدید می‎کند که در این زمینه مسئولیت همه حوزویان را در جهت بازسازی و تعالی معنویات حوزه بالا می‎برد.
منبع: رسا