کد :  1380624  
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۶ اخبار
برگزاری اولین دوره «طرح ملی آموزش‌های هنگام ازدواج
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزایش بی‌سابقه طلاق در سال‌های اخیر به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی، از ابتدای سال جاری در دستور کار کارگروه ملی کاهش و کنترل طلاق به ریاست دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت.
یکی از برنامه‌های مصوب این کارگروه، آموزش‌های زوجین هنگام ازدواج است که با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراکز بهداشت اجرا خواهد شد.
طی این برنامه ملی، زوجین ضمن آشنایی با اهمیت و جایگاه خطیر خانواده، از دانش‌های ضروری و اولیه جهت تشکیل یک خانواده پایدار و صمیمی و وظایف اصلی خویش در این حریم مقدس مطلع خواهند شد.
در راستای این مصوبه، کمیته علمی «کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق» به ریاست خانم زهرا آیت‌اللهی رئیس شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده به منظور توجیه و تکمیل اطلاعات مربیان مربوطه طی روزهای 22 و 24 مهرماه، کارگاه‌های تخصصی در رشته‌های بهداشت و سلامت، اخلاق و تربیت اسلامی، مشاوره و روان‌شناسی، حقوق و احکام زوجین در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌کند.
کارگاه‌های عمومی این نشست با حضور مسئولان کشوری و صاحب‌نظران علمی در روزهای شنبه و دوشنبه از ساعت 8 تا 12 برگزار می‌شود.
دستگاه‌های همکار در این کارگروه ملی عبارتند از: قوه قضائیه، وزارت کشور، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده، وزارت ورزش و جوانان، سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر مدیریت حوزه‌های علمیه کشور، سازمان بهزیستی، سازمان صداوسیما و سازمان برنامه و بودجه.