کد: ۱۳۸۰۹۷۴       تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۶

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:
نحوه تعامل با فضای مجازی غیر علمی است
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت : فضای مجازی تاثیر انکار ناپذیری در بروز و تشدید آسیب های اجتماعی دارد.
مهدی تندگویان در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آسیب های اجتماعی و اولویت های آن، ضمن بیان مطلب فوق، گفت:از میان پنج آسیب اجتماعی اولویت دار در کشور معاونت جوانان با توجه بر وظایف بیشتر در بحث طلاق برنامه ریزی و اقدام کرده است.
وی افزود: و در این خصوص طبق تفاهم نامه مشترک وزارت ورزش و جوانان با وزارت کشور کارگاه های آموزش های پیش از ازدواج جهت مقابله با طلاق در 20 استان پر طلاق برگزار شده است و بیش از 150 هزار نفر آموزش داده شده اند.
تندگویان به بیان برنامه های دفتر ازدواج در زمینه از پیشگیری از آسیب های اجتماعی پرداخت و ادامه داد: دوره میانی و پیشرفته تربیت مربی آموزش مهارت‌های ازدواج و خانواده جهت توانمند سازی جوانان و خانواده ها و مقابله با آسیب‌های اجتماعی را در دست اجراء داریم که در دوره میانی 5 هزار و دوره پیشرفته 3 هزار مدرس تربیت خواهد شد.
وی گفت: دوره تربیت مشاوره مهارت‌های ازدواج و خانواده، پیشگیری و کنترل طلاق، آموزش جوانان در آستانه ازدواج و توانمند سازی مزدوجین در سال اول زندگی مشترک، از برنامه‌هایی است که بر اساس ماموریت‌های محموله به معاونت انجام شده است و هم چنان نیز در حال پیگیری است.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: در خصوص کاهش طلاق غیر دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی و مقابله ای فوق الذکر، آمار دقیق ازدواج توسط دفتر ازدواج از طریق تعامل با متولیان مربوطه رصد می شود و برای استان‌های پر طلاق برنامه‌های ویژه اجرا می شود.
تندگویان نحوه تعامل با فضای مجازی را غیرعلمی خواند و افزود: فضای مجازی تاثیر انکارناپذیری در بروز و تشدید آسیب های اجتماعی دارد و در واقع فضای مجازی موقعیتی است که در صورت مدیریت علمی و هوشمندانه می تواند تبدیل به فرصت شود و در صورت عدم مدیریت صحیح و داشتن نگرش غیرعلمی، مقطعی و غیرمنطقی می تواند به تهدید جدی تبدیل شود.
وی به فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: از دیگر اولولیت‌های معاونت ساماندهی امور جوانان، پیشگیری از رشد آسیب‌های اجتماعی اعتیاد و سو مصرف مواد، رفتارهای پر خطر و مفاسد اخلاقی است و در بین جوانان و به ویژه دختران 14 تا 29 سال که در مناطق محروم، حاشیه نشین شهرهای بزرگ و محلات بحران خیز ساکن هستند  با کمک سازمان های مردم نهاد و جوانان فعال در موضوعات این امر را انجام می دهیم.
وی ادامه داد: کنترل و پیشگیری از ورود دختران جوان به مصرف مواد نیرو زا و اعتیاد آور و یا رفتارهای پر مخاطره در در باشگاه های ورزشی زنان و پیشگیری از طلاق از طریق گسترش مشاوره نیز از طریق سمن های جوانان میسر شد و اکنون نیز در حال انجام است .
تندگویان در پایان نیز گفت: علاوه موارد ذکر شده در راستای تامین تسهیلات ازدواج اولین بار در کشور در سال 1396 مجامع استانی خیرین در 16 استان ثبت نهایی شده است و رسما فعالیت خود را شروع کرده اند و در سایر استان ها نیز در مرحله ثبت نهایی است.
انتهای پیام /ج
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©