کد: ۱۳۷۹۴۵۵       تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶

دکتر نوید ادهم تاکید کرد:
همکاری همه دستگاه‌‌ها در اجرای سند تحول بنیادین
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در دولت دوازهم اولویت باید ایجاد عزم ملی برای جذب مشارکت همه نهادها و دستگاه ها جهت اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باشد.
دکتر مهدی نوید ادهم در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص دستاوردهای دولت یازدهم در آموزش و پرورش، ضمن بیان این مطلب افزود: آموزش و پرورش در دولت یازدهم اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرروش را در دستور کار خود قرار داد.
وی افزود: به همین منظور و با توجه به لزوم فراهم سازی ساختارهای لازم برای این کار، تدوین و تسهیل دو زیرساخت (فضا و تجهیزات) و (پژوهش و ارزشیابی) صورت گرفت و زیر نظام های دیگر نیز تصویب شده‌اند اما مراحل تسهیل را طی نکرده اند.
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: ساماندهی نیروی انسانی یکی دیگر از بحث‌های جدی بود که باید انجام می شد که بخشی از آن انجام شد و اکنون طراحی و تدوین نظام تعیین صلاحیت حرفه‌‎ای معلمان و رتبه بندی آن ها از بحث‌هایی است که در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر نوید ادهم با تاکید بر اینکه نظام آموزش و پرورش اکنون بیش از گذشته آمادگی اجرای سند تحول را دارد گفت: اجرای این سند به مشارکت دستگاه‌های دیگر نیاز دارد و به نظر من در دولت دوازهم اولولیت باید ایجاد عزم ملی برای جذب مشارکت همه نهادها و دستگاه ها جهت اجرای سند تحول باشد، یعنی سند تحول باید به یک پشتوانه علمی در کشور تبدیل شود و همه توان ها و انرژی را به خدمت بگیریم تا بتوانیم احکام سند را عملیاتی کنیم.
وی افزود: امیدواریم  که بر مبنای وعده های دولت محترم و وزیر جدید آموزش و پرورش که در برنامه خود توجه و اجرایی شدن سند تحول را عنوان کرد این اتفاق مبارک حاصل شود.
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از موانع موجود در تحقق این امور را کوچک انگاری نظام آموزش و پرورش می دانم، به این معنا که دوستان ما در بخش های مختلف شناخت و اهتمام لازم برای اجرای سند تحول را ندارند و باعث می شود آن گونه که شاید و باید سرمایه گذاری لازم برای آن انجام نشود.
انتهای پیام /ج
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©