کد: ۱۱۶۲۰۷۰       تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۵

دکتر کی نژاد:
وجود شورای عالی انقلاب فرهنگی یک نقطه قوت برای نظام است
دکتر محمد علی نژاد کی نژاد گفت: انقلاب اسلامی بر خلاف اکثر انقلاب های دنیا که ریشه و مبنای سیاسی و یا اقتصادی داشتند، در درجه نخست ریشه فرهنگی داشت و به همین علت فرهنگ در این انقلاب حرف اول و آخر را می زند.
وی با بیان این مطلب در گفتگو به مناسبت سی و دومین سالگرد تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بنا بر همین جهت رهبر کبیر و معمار فرزانه این انقلاب و نظام اسلامی (ره) ، شورای عالی انقلاب فرهنگی را تشکیل دادند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اگر فرهنگ در مسیر صحیح باشد انقلاب نیز در مسیر صحیح خواهد بود و اگر خدای ناخواسته این مسیر معکوس شود برای انقلاب هم همین مشکل پیش می آید.
دکتر محمد علی نژاد کی نژاد گفت: از همان بدو تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی هم حضرت امام خمینی (ره) و هم رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) بر لازم الاجرا بودن مصوبات این شورا تاکید فرموده اند.
وی افزود: این شورا هم با توجه به جایگاه خود تا کنون در حیطه اجراء وارد نشده است و از این منظر تداخلی بین عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر دستگاه ها مشاهده نمی شود.
رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز گفت: حضور روسای سه قوه و مسئولان همه دستگاه های دخیل در فرهنگ و علم به این شورا جایگاه ممتازی داده است.
وی افزود: این نقطه قوت موجب شده تا شورای عالی انقلاب فرهنگی دستخوش تغییر و تحولات سیاسی قرار نگیرد.
دکتر کی نژاد ادامه داد: وجود این نهاد در بدنه نظام اسلامی یک نقطه قوت محسوب می شود.
رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزشی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با درک نیازها و مقتضیات فعالیت کرده است.
 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©