کد: ۱۱۶۲۰۲۱       تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۵

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان:
در اجرای نقشه جامع علمی کشور خوب پیش رفته ایم / از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری متشکریم

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دانشگاه ها گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به مسائل و نیازهای کشور در عرصه های مختلف وارد سیاستگذاری و برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان در گفتگو به مناسبت سی و دومین سالگرد تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن بیان این مطلب افزود: به همین دلیل و بنا بر همین احساس نیاز، شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع مهم "آسیب های اجتماعی" ورود پیدا کرده است.
وی ادامه داد: در جلساتی هم که پیرامون این موضوع در خدمت رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) تشکیل شده همیشه شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش اساسی داشته است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: البته مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هم بر این موضوع تاکید فرموده اند که موضوع "آسیب های اجتماعی" باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی ساماندهی شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمدیان با اشاره به لزوم تسریع در اجرای "نقشه مهندسی فرهنگی"  افزود: با تاسف باید گفت که "نقشه مهندسی فرهنگی" به عنوان یک سند جامع و کامل خاک می خورد و متاسفانه با گذشت بیش از سه سال از تصویب نهایی این سند، هنوز حتی یک جلسه هم برای اجرای آن تشکیل نشده است.
عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی ادامه داد: خسارت و زیان عدم اجرای این سند در برخی فعالیت های موازی دستگاه های فرهنگی که موجب اتلاف منابع و بعضا خنثی شدن سایر فعالیت ها  است، کاملا احساس می شود.
عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در پایان نیز با ابراز خرسندی از روند اجرای "نقشه جامع علمی کشور" گفت: در این بخش خوشبختانه خوب پیش رفته ایم و کارنامه قابل قبولی از شورای عالی انقلاب فرهنگی مشاهده می شود و باید از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به علت حضور موثر و کارساز در این روند تشکر کنیم.

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©