کد: ۱۱۶۱۸۱۸       تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۵

دکتر اسلامی خبر داد:
بازگشت کارشناسی ارشد معماری ـ معماری به برنامه دانشگاه‌ها
رئیس کارگروه معماری و شهرسازی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی از بازگرداندن کارشناسی ارشد معماری ـ معماری به برنامه دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: سرفصل این دوره آماده ارائه به شورای تحول است.
دکتر سید غلامرضا اسلامی، رئیس کارگروه معماری و شهرسازی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اقدامات صورت گرفته در این کارگروه طی سال جاری گفت: یکی از مهمترین اقدامات ما به انجام رساندن طراحی دوره کارشناسی ارشد معماری ـ معماری پس از برگزاری جلسات متعدد در کارگروه تخصصی مربوطه بوده و سرفصل این دوره آماده ارائه به شورای تحول است.
رئیس کارگروه معماری و شهرسازی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی با اشاره به عدم ارائه این گرایش در میان گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد معماری و شهرسازی در پورتال وزارت علوم، گفت: با تعطیلی یک سال و نیمه کارگروه معماری و شهرسازی طی سال‌های 93 و 94 خود وزارت علوم به بحث تدوین و طراحی این رشته ورود کرده و تصمیم بر این شده بود که کارشناسی ارشد معماری بدون گرایش حذف شود.  
دکتر اسلامی ادامه داد: با فعال شدن مجدد کارگروه معماری و شهرسازی شورای تحول گفتگوهایی صورت گرفت و مسئولان وزارتخانه متقاعد شدند که این گرایش نیز بایستی در کنار گرایش‌هایی مانند معماری مراکز فرهنگی، معماری مراکز تجاری، معماری بیمارستان و ... وجود داشته باشد.
وی در خصوص رویکرد و قالب برنامه نیز با بیان این که سعی شده این برنامه به نحوی تنظیم شود که ترکیبی از نقطه نظرات دانشگاه‌های برتر را در بر بگیرد، اظهار کرد: در واقع در عین تجمیع برنامه‌ها و تجربیات برگزیده دانشگاه‌هایی مانند تهران، علم و صنعت و دیگر دانشگاه‌های برجسته در این حوزه، این دوره به نحوی طراحی شده که گروه‌های مختلف با توجه به امکانات و مزیت‌هایی که دارند در نحوه ارائه کارشناسی ارشد معماری ـ معماری تا حدی آزادی عمل داشته باشند.
دکتر اسلامی همچنین با اشاره به محدود بودن تعداد نفرات تأیید شده برای فعالیت در کارگروه معماری و شهرسازی، گفت: این موضوع تا حدی پیشبرد کارها را دشوار می‌کند اما ما در عین حال که در جلسات استراتژی‌ها و مسائل را مورد بحث قرار می‌دهیم پیگیر این موضوع نیز هستیم که صاحبنظران بیشتری را در کارگروه به کار بگیریم تا بتوانیم به نحوی مناسب‌تر و سریعتر پاسخگوی سفارشات ارائه شده برای بررسی برنامه‌ها باشیم.انتهای پیام/ م
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©