کد: ۱۰۹۰۹۸۵       تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵

معاون اجتماعی مرکز امور اجتماعی وزارت کشور خبر داد:
تشکیل هیأت های اندیشه ورز برای تحلیل و تبیین آسیب های اجتماعی
معاون اجتماعی مرکز امور اجتماعی وزارت کشور گفت: در دوره جدید هیات های اندیشه ورز برای تحلیل و تبیین وضعیت آسیب های اجتماعی فعال تر خواهند شد.
دکتر رضا محبوبی در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آخرین جلسه شورای اجتماعی وزارت کشور در مورد آسیب های اجتماعی با مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) گفت: جلسه بسیار خوبی بود و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از روند عملکرد دستگاه های مختلف اعم از دولتی و غیردولتی در خصوص این موضوع و توجه به اولویت ها و پیگیری ها رضایت داشتند.
وی ادامه داد: تعبیر دقیق مقام معظم رهبری (مدظله العالی) این بود که مسئله آسیب های اجتماعی عادی نشده  و در خط مقدم ذهنی شما است و از این بابت ابراز خرسندی کردند البته به معنای این نیست که لزوما اقدامات نتیجه بخش بوده و اینکه می گوییم جلسه خوب بوده ارزیابی خود مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بوده است.
محبوبی با بیان اینکه در گزارش اخیر نسبت به گزارش اردیبهشت ماه پیشرفت های خوبی حاصل شده بود، افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این جلسه تاکیدات خاصی بر توجه به موضوع آسیب های اجتماعی داشتند و این جلسه را یکی از جلسات مهم نظام خوانند که باعث می شود توجه ها به حل مسئله بیشتر و هم چنان در اولویت باشد و در همین راستا هم بعضی از سازمان ها نهادسازی کردند و برنامه های جدید در نظر گرفتند و یا اولولیت های برنامه های خود را تغییر دادند.
معاون اجتماعی مرکز امور اجتماعی وزارت کشور تصریح کرد: در 6 ماه آینده همین روند پیگیری می شود و اولویت های بررسی آسیب اجتماعی همان خواهد بود و تلاش می کنیم به برنامه های میان مدت و بلند مدت توجه کنیم چون در طول ششم ماه گذشته و خصوصا یک ماه اخیر تمرکز روی آسیب دیدگان اجتماعی و معلولان بوده است و البته به این معنا نیست که برنامه کوتاه مدت تعطیل خواهد شد بلکه این فاز هم اضافه خواهد شد.
محبوبی در خاتمه اظهار داشت: با تاکید مقام معظم رهبری( مدظلله العالی) هیات های اندیشه ورز برای تحلیل و تبیین وضعیت آسیب های اجتماعی در دوره پیش رو فعال تر خواهند بود و اکنون دستگاه ها روی موضوع متمرکز شدند و در حال تبادل تفاهم نامه هایی هم برای اجرای برنامه ها هستیم و بسیج و هم افزایی خوبی شکل گرفته است.
انتهای پیام /ج
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©