کد: ۱۰۹۰۹۷۱       تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون آموزش مجلس خبر داد:
بررسی مقابله با سرقت علمی در مجلس شورای اسلامی
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به حذف 58 مقاله محققان ایرانی از مجله های علمی، گفت: مجلس شورای اسلامی از قوه قضائیه، وزارت کشور و نیروی انتظامی انتظار دارد که قاطعانه با عوامل خاطی برخورد نماید.
دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن بیان این مطلب افزود: در این راستا از سوی دولت لایحه ای به مجلس شورای اسلامی ارائه شده که در حال حاضر این لایحه به کمیسیون های ذیربط ارجاع داده شده و مقرر شده یک کمیسیون مشترک جهت بررسی این لایحه تشکیل شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی فصل جدیدی جهت مقابله با تخلفاتی از جمله سرقت علمی، سوء استفاده از مقاله های علمی دیگران و یا ..... آغاز خواهد شد.
عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: مخدوش کردن چهره علمی کشور، دستبرد زدن به مقاله علمی دیگران و انتشار آن به اسم خود و یا اینکه افراد بدون هیچ فعالیت علمی و فقط با پول دادن به دیگران جهت نوشتن پایان نامه  از جمله اعمال مجرمانه تلقی می شود.
وی افزود: به همین جهت ما انتظار داریم که قوه قضائیه، وزارت کشور و نیروی انتظامی با این افراد برخوردی قاطعانه داشته باشند.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منشاء این کار را خودخواهی افراد و فرهنگ غلط مدرک گرایی در کشور است.
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه ما در کشور به مدرک بهای زیادی می دهیم این در حالی است که بجای مدرک باید به مهارت افراد و مهارت آموزی بها داده شود .
زاهدی در پایان گفت: اینکه مدرک ملاک هر کاری باشد کار درستی نیست و باید در کنار مبارزه با مدرک گرایی به آموزش های مهارتی توجه ویژه ای داشته باشیم.
انتهای پیام/ ف
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©