کد: ۱۰۹۰۵۱۶       تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۵

سرپرست دانشگاه فرهنگیان:
عدم بکارگیری معلولان در آموزش و پرورش، ارتباطی با دانشگاه فرهنگیان ندارد
سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: تصمیم گیری در مورد اینکه افراد با شرایط خاص و معلولیت نمی توانند وارد حرفه معلمی شوند، به آموزش و پرورش مربوط است.
دکتر محمود مهر محمدی در گفتگو با مر کز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص خبر منتشر شده مبنی بر جلوگیری از ادامه تحصیل و پذیرش افراد دارای 30 بیماری و معلولیت از تحصیل و اشتغال در این دانشگاه،گفت: به دلیل آن که این قضیه ربطی به ما ندارد بهتر است وارد این قضیه نشویم وباید از آموزش و پرورش در این مورد سوال شود که چرا افراد با شرایطی نمی توانند وارد حرفه معلمی شوند.
وی با اشاره به اینکه حتی ابلاغ این قضیه از آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان ربطی به ما ندارد، افزود: نهایتا کسانی که شرایط مقرر در قانون برای ورود به حرفه معلمی را برخوردار هستند به ما معرفی و پذیرش می شوند.
مهرمحمدی در پایان اظهار داشت: کار ما از بعد پذیرش متقاضیان آغاز می شود که به آن ها آموزش دهیم و لذا اینکه پذیرفته شدگان با چه ضوابطی گزینش می شوند و چه قوانین و مقرراتی اعمال می شود کار دانشگاه نیست بلکه کار دانشگاه تربیت معلم است و تصمیم گیری در این موارد با قانون است و مجری قانون هم وزارت آموزش و پرورش که باید در این خصوص توضیح دهند.
 انتهای پیام /ج
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©