کد: ۱۸۸۳۱۶۱       تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

وزیر آموزش و پرورش:
۲ میلیون دانش‌آموز ابتدایی امسال در برنامه حفظ جزء ۳۰ قرآن شرکت کردند
وزیر آموزش و پرورش گفت: بیش از ۲ میلیون نفر از دانش‌آموزان مقطع ابتدایی امسال حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
سید محمد بطحایی در مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره از مسابقات قرآن و عترت که سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد اظهار داشت: تربیت باید منعطف به اهداف و معارف الهی باشد که بهترین و بارزترین آن در مسئله قرآن و معارف اسلامی تجلی پیدا می‌کند.
وی اهمیت تربیت بر محور آموزه‌های الهی را مورد توجه قرار داد و افزود: متعلق به اخلاق اسلامی بودن مهم‌ترین هدف از تربیت است که خداوند فقط انسان را به آن افتخار داده است.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: قرآن کریم و معارف اسلامی مهم‌ترین و ارزشمندترین هدیه‌ای بوده که خداوند به انسان به ارمغان آورده است تا انسان به وسیله آن بتواند مسیر تربیت را به‌درستی طی کند.
بطحایی با تأکید بر برنامه‌های مدون دشمنان در معرفی جانب‌دارانه و غیرواقعی از قرآن و معارف دینی تأکید کرد: متأسفانه جو مسموم جهانی قرآن و معارف اسلامی را به نحوی تبلیغ و معرفی می‌کنند که مردم از آن گریزان باشند.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش شود شفافیت و زلالیت قرآن کریم و معارف اسلامی به‌درستی برای مردم به ویژه دانش‌آموزان عرضه شود، دشمن می‌خواهد ظاهری از قرآن کریم را عرضه کند که به ضدیت با دین تبدیل شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تلاش آموزش و پرورش بر اجرای تربیت بر محور آموزه‌های دینی اضافه کرد: آموزش و پرورش سعی می‌کند موانع تربیت را کنار گذاشته و مسیر تربیت را در مسیر قرآن و معارف اسلامی بیشتر کند.

بطحایی تربیت را مهم‌ترین وظیفه و رسالت آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: اصلی‌ترین وظیفه وزارت آموزش و پرورش تأمین لوازم تربیت است، قرآن کریم و  وحی مهم‌ترین وسایل تربیت هستند.

وی با اشاره به برنامه‌های قرآنی آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش با وجود تمام سختی‌ها و مشکلات پیش‌رو به ویژه در بخش معیشتی درصدد این است که جریان مبارکی در زمینه قرآنی اتفاق بیفتد.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: برای برگزاری مسابقات قرآنی سختی‌های فراوانی وجود داشته است، تلاش این است که دانش‌آموزان با بهره‌برداری از نور قرآن بتواند در دنیای پرتلاطم امروز حفظ و مصون بمانند.

بطحایی گفت: بیش از 2 میلیون نفر از دانش‌آموزان مقطع ابتدایی امسال حفظ جزء 30 قرآن کریم را در دستور کار خود قرار داده‌اند، آشنایی با معارف قرآنی دانش‌آموزان را از تلاطم‌ها و هجمه‌های سنگین فکری و روحی در امان نگه می‌دارد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: حفظ قرآن کریم و برگزاری مسابقات قرآنی مقدمه رسیدن به عمق قرآن کریم بوده و وزارت آموزش و پرورش از آن حمایت می‌کند.


منبع: تسنیم
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©