کد: ۱۸۸۳۱۴۰       تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

معاون علمی و فناوری رییس جمهور مطرح کرد:
رشد هفتگی استارتاپ‌ها در کشور
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیروی انسانی را سرمایه اصلی اقتصاد دانش بنیان دانست و گفت: برخی از استارت‌ آپ‌ها هفته‌ای ۱۰ درصد رشد می‌کنند و سبب پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور می‌شوند.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه مراسم اختتامیه رویداد فن آورد که امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: برخی از استارت‌ آپ‌ها هفته‌ای ۱۰ درصد رشد می‌کنند و سبب پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور می‌شوند، البته استارت آ‌پ‌هایی هم هستند که به دلیل نداشتن ایده خوب رشدی چندان نداشته‌اند و باید بدانیم که مشکل آنها ارتباطی به کمبود اعتبار و سرمایه ندارد.
ستاری با بیان اینکه اگر یک استارت آپ ایده خلاقانه داشته باشد سرمایه گذاران برای ورود به آن رغبت دارند، گفت: فن آورد یک استارت آپ موفق و قوی در دنیاست که توانسته سبب ایجاد اشتغال برای نیروی جوان خلاق شود.
وی نیروی انسانی را سرمایه اصلی اقتصاد دانش بنیان دانست و اظهار داشت: تأمین نیروی انسانی توسط یک استارت آپ اقدامی پسندیده و قابل تحسین است.
ستاری با بیان اینکه نیروی متخصص هیچ جایگزینی ندارد، عنوان کرد: هرچه نیروی متخصص و ماهرتری به شرکت‌های خصوصی معرفی شوند کار ارزشمندتر است، نیروی توانمند و متخصص به راحتی پیدا نمی‌شود و جایگزینی هم ندارد بنابراین باید قدر رویدادهایی از این دست را دانست.
انتهای پیام/
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©