کد: ۱۸۱۰۵۴۳       تاریخ انتشار: ۱ دي ۱۳۹۷

ضرغامی تأکید کرد:
تبیین ماهیت جنگ نرم یکی از راه های مقابله با شبیخون فرهنگی است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی توجه به ماهیت جنگ نرم را یکی از راه های مقابله با شبیخون فرهنگی دانست و گفت: رهنمودهای داهیانه فرمانده معظم کل قوا، در این رابطه فصل الخطاب است.
"عزت الله ضرغامی"در جمع فرماندهان ، مدیران و معاونان یگان های ویژه سراسر کشور ، مهم ترین تهدید فعلی دشمنان علیه انقلاب و ملت ایران را جنگ نرم آنان در حوزه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی دانست و بر لزوم هوشیاری در این حوزه ها از سوی مسئولان و مردم تاکید کرد.
وی با تاکید بر ضرورت شناخت دشمنان و مخالفان انقلاب اسلامی، افزود: هر انقلابی از جمله انقلاب اسلامی ایران، بیشترین لطمه و صدمه را از مخالفان و دشمنان داخلی می خورد تا دشمنان بیرونی، زیرا اتحاد و بصیرت دینی و سیاسی ملت ایران خاری بر چشم توطئه گران و دشمنان است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور با بیان اینکه دشمن اصلی و نخست انقلاب اسلامی و ملت ایران، آمریکاست زیرا قاطبه مردم ایران نسبت به این دشمنی آگاه هستند، گفت: ملت و حکومت ما اگر قدرتمند نبود، دشمن به این میزان برای لطمه زدن به آن هزینه نمی کرد.
ضرغامی با اشاره به اینکه بیشترین هزینه و تخریب های دشمن در فضای مجازی و سایت ها علیه اخلاقیات و فرهنگ و همچنین در عرصه سیاسی علیه ولایت فقیه و نیروهای مسلح است، گفت: این امر حاکی از آن است که حافظان اصلی این نظام، فرهنگ و امنیت موجود؛ رهبری و نیروهای مسلح هستند.
این مقام مسئول تصریح کرد: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون با حربه های مختلف از جمله جنگ تحمیلی به دنبال آسیب زدن به نظام بودند که موفق نشدند و امروز با توسل به جنگ نرم در حوزه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی درصدد لطمه زدن به محور انقلاب و وحدت یعنی ولایت فقیه هستند غافل از آنکه ملت ایران ملتی بصیر، فهیم و آگاه و نیروهای مسلح آن از چنان اقتداری برخوردار هستند که با برنامه ریزی و هزینه گزاف، استکبار هرگز موفق نشده اند و نخواهند شد.
عضو شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه توجه به ماهیت جنگ نرم یکی از راه های مقابله با شبیخون فرهنگی است، یادآور شد: نقش و جایگاه ولایت فقیه در قانون اساسی به عنوان هدایتگر انقلاب و مردم به صراحت مشخص شده و رهنمودهای داهیانه فرمانده معظم کل قوا، در این رابطه فصل الخطاب است.
وی با اشاره به نوع ماموریت های نیروی انتظامی در پاسداشت ارزش های دینی در مقابله با جنگ نرم دشمن، گفت: وظیفه ذاتی و اولیه ناجا، حفظ و حراست از امنیت جامعه است؛ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به صراحت فرمودند" وظیفه نیروی انتظامی حفظ ارزش هاست"، پس ما باید روح و روان مان را به گونه ای تربیت کنیم و پرورش دهیم که در درجه اول خودمان به ارزش هایی که قرار است مدافع آن باشیم، مقید و برای دیگر افراد جامعه الگو باشیم.
ضرغامی؛ دشمن شناسی، دشمن ستیزی و التزام عملی به ولایت فقیه را لازمه پلیس بصیر بیان و خاطرنشان کرد: خنثی شدن تهدیدها و فتنه های دشمنان به دلیل توان بسیار خوب دفاعی که با روحیه عاشورایی آمیخته شده، نشان از غیرت دینی است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو شورای عالی فضای مجازی کشور در خاتمه گفت: اگر ارتباط ، انسجام و وحدت بین ارگان های نظامی نباشد قطعاً دشمنان خوشحال خواهند شد و از این فرصت برای ضربه زدن به نظام و کشور استفاده خواهند کرد که امروز همه وظیفه داریم در مسیر و راه شهدا حرکت کرده تا بتوانیم از ارزش های انقلاب و دستاوردهای این نظام مقدس پاسداری کنیم.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©