کد: ۱۶۶۸۱۴۹       تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری:
شرکت های دانش بنیان 6 هزار میلیارد تومان فروش داشتند
عاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به وجود سه هزار و 700 شرکت دانش بنیان در کشور گفت: این شرکت ها با رونق کسب و کار خود توانستند سال گذشته به رقم فروش 6 هزار میلیارد تومان برسند.
سورنا ستاری در شورای اداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه نیروی جوان تحصیل کرده پایه اقتصاد دانش بنیان است، افزود: سال گذشته این شرکت ها 450 میلیون دلار صادرات داشتند.
وی با بیان اینکه باید از تعطیلی کسب و کارها جلوگیری کرد، ادامه داد: بستن یک کسب و کار خیانت بزرگ به کشور است.
ستاری با تاکید بر اینکه باید کسب و کارهای جدید ایجاد کرد، گفت: یکی از بزرگترین‌ خیانت ها در کشور، پایین آوردن کرکره کسب و کار مردم و ایجاد مشکل سر راه آنها است.
وی اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم در کشور توسعه و پیشرفت ایجاد کنیم به زیست بومی جدید نیاز داریم که در آن به نیروی انسانی توجه شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه با گسترش دودکش های صنعتی نمی توانیم به توسعه برسیم، گفت: درآمد حاصل از تولید 60 کیلوگرم یک کارخانه بیوتک با تولید یک سال کارخانه سیمان برابری می کند.
وی خاطرنشان کرد: باید بخش خصوصی در حوزه پژوهش وارد شود زیرا بدون این ظرفیت نمی توان به توسعه پژوهش دست یافت.
ستاری، بزرگترین سرمایه شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های با درآمدهای میلیاردی را برخورداری آنان از قدرت نوآوری و ابتکار دانست.
وی گفت: باید برای توسعه و پیشرفت کشور در مسیر تکنولوژی و فناوری حرکت کرد و این مهم با دانش اولیه و تلاش و کوشش ایجاد می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: ترویج فرهنگ کارآفرینی در جامعه موجب ارتقای کشور در تمام بخش ها می شود.
ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز برای سفر کاری یکروزه به تبریز سفر کرده است.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©