کد: ۱۴۵۴۹۴۳       تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷

دکتر ولایتی:
در سال جدید استاندارد دانشگاه آزاد ارتقاء خواهد یافت
علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد در مراسم افتتاح سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران در نمایشگاه بین المللی تهران گفت: حضور قدرتمند ایران در حوزه‌های مختلف علمی نشان از این دارد که راه پیشرفت برای ایران باز است.
وی در رابطه با دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشگاه ازاد همانند انقلاب در دنیا حرکتی ناشناخته و جدید بود، این دانشگاه بدون اتکا به بودجه دولتی در جهت توسعه علم قدم برداشته است و سبب توسعه آموزش عالی در کشور شده است.
ولایتی ادامه داد: امروز دانشگاه آزاد در کوچکترین شهرستان ها و دهستان ها هم توسعه یافته و کمتر کشوری در دنیا وجود دارد که این سطح از آموزش عالی را توسعه داده باشد.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد با اشاره به افزایش بودجه پژوهشی دانشگاه ازاد گفت: انتهای سال ٩٦ بودجه پژوهشی دانشگاه آزاد افزایش یافت.
ولایتی با اشاره به بودجه پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: بودجه اختصاص یافته به پژوهش‌های کاربردی در دانشگاه آزاد 10 درصد افزایش یافته است.
وی در رابطه به افزایش بودجه پژوهشی دانشگاه آزاد، گفت: در روزهای آخر سال 96 بودجه پژوهشی دانشگاه آزاد 10 درصد افزایش یافت و در همین راستا پژوهش‌ها هم باید کارایی بیشتری را داشته باشند تا به تکنولوژی و تولید منجر شوند.
وی با اشاره به اینکه ایران زنجیرهای وابستگی به بیگانگان اقتصادی را از هم گسیسته، اظهار داشت: وابستگی به بیگانگان در حوزه اقتصادی و صنعتی باید از بین برود؛ امروز ایران در حوزه دفاعی یکی از کشورهای بدون رقیب است و این نشان از عزم راسخی است که در حوزه دفاعی وجود داشته و حکایت از آن دارد که جوانان ما از استبداد بیزار شده‌‌اند.
رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ایران از سال‌های دور به عنوان مرکز علم و فناوری در جهان بوده است، اظهار داشت: زمانی که هیچ کشوری در دنیا دانشگاه نداشت، جندیشاپور در ایران تاسیس شد و این استعداد ایرانی است که هزار سال پرچم‌دار تمدن در دنیا بوده است.
ولایتی ادامه داد: امروز بعد از آن که زنجیرهای استبداد و استعمار از پای مردم باز شده است، تمدن اسلامی مجددا احیاء شده.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد امروز به کمک روسای غیرتمند می‌خواهد حرف اول در کشور را بزند، اظهار داشت: این به معنای قطع ارتباط دانشگاه آزاد با دیگر دانشگاه‌ها نیست بلکه در سال جدید این ارتباط منسجم‌تر خواهد شد، درست است که ما به بودجه دولتی وابسته نیستیم اما همیشه در خدمت دولت و نظام حرکت می‌کنیم.
رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: نخبگان ما باید پناهگاهی داشته باشند و تلاش ما در جهت جذب نخبگان است.
ولایتی با بیان اینکه آینده کشور به دست نخبگان جوان ساخته می‌شود، گفت: آینده دانشگاه آزاد را نخبگان می‌سازند، نخبگانی که در گذشته به دلیل گذراندن زندگی مجبور به خروج از کشور می‌شدند امروز در دانشگاه آزاد جذب می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: در سال جدید استاندارد دانشگاه آزاد ارتقاء خواهد یافت و به جایی خواهیم رسید که مدرک دانشگاه آزاد افتخاری برای همه باشد؛ امروز به کمک مدیریت فرهاد رهبر عزم راسخی در دانشگاه ایجاد شده تا دانشگاه از ظرفیت‌های خود استفاده کند و در این راستا دست ما باز است زیرا بودجه خود را از مردم دریافت می‌کنیم.
رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با هزینه دانشگاه آزاد در مناطق محروم، بیان کرد: جایی که محرومیت بسیار وجود داشته باشد و دانشجویی نتواند هزینه تحصیل را پرداخت کند نباید شهریه را افزایش دهیم.
ولایتی تصریح کرد: یکی از نواقص آموزشی در کشور ما بحث علوم انسانی است؛ ما باید تلاش کنیم تا آنچه شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه علوم انسانی است را در کشور پیاده کنیم و دانشگاه آزاد هم قدم‌های موثری در شان علوم انسانی بر خواهد داشت.
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©