کد: ۱۳۸۱۴۱۵       تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۶

رئیس جهاد دانشگاهی:
خودکفایی کشور هدف اصلی جهاد دانشگاهی است
رئیس جهاد دانشگاهی گفت: انجام تحقیقات کاربردی و تولید فناوری‌های موردنیاز کشور برای نیل به خودکفایی و خوداتکایی، از اهداف اصلی جهاد دانشگاهی است.
وی با بیان این مطلب در حاشیه انعقاد تفاهمنامه همکاری با وزارت نفت که در نخستین روز نمایشگاه نفت خوزستان در غرفه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب انجام شد، افزود: جهاد دانشگاهی توانمندی‌های خوبی به‌ویژه در حوزه فنی و مهندسی در زمینه انجام تحقیقات کاربردی و تولید فناوری‌های موردنیاز صنایع کشور دارد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: جهاد دانشگاهی  همکاری بسیار موفقی با صنعت نفت در زمینه تولید فناوری‌های مورد نیاز این صنعت، چه از نظر ساخت تجهیزات و چه مواد شیمیایی، دارد.
رئیس جهاد دانشگاهی گفت: یکی از اهداف تاسیس جهاد دانشگاهی، انجام تحقیقات کاربردی و تولید فناوری‌های مورد نیاز کشور برای نیل به خودکفایی و خوداتکایی است و صنعت نفت ایران از صنایع مهم کشور است که دارای فناوری‌های جامعی در حوزه‌های مختلف است و توسعه فناوری در این صنعت موجب تحول در سایر صنایع کشور و تامین نیازهای آنها نیز می‌شود.
وی افزود: بر همین اساس جهاد دانشگاهی صنعت نفت ایران را به‌عنوان یکی از اهداف خود در زمینه تولید فناوری‌های مورد نیاز این صنعت انتخاب کرده است.
عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: خوشبختانه تا امروز جهاد دانشگاهی نسبت به تولید فناوری‌های متعددی برای این صنعت در زمینه ساخت تجهیزات و یا تولید مواد اولیه شیمیایی و پتروشیمیایی اقدام کرده است.
منبع: ایسنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©