کد: ۱۳۸۱۴۰۸       تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۶

مهندس ضرغامی تاکید کرد:
آمریکا از ایران مقتدر و باصلابت هراس دارد
مهندس سید عزت الله ضرغامی گفت: مشکل آمریکا با ایران، هسته‌ای، موشکی و حقوق بشری نیست بلکه آنها از ایران مقتدر و باصلابت که فکر انقلابی اش در همه جا گسترش یافته است هراس دارند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در مشهد افزود: سفارتخانه آمریکا در ایران سفارت نبود بلکه لانه جاسوسی بود که برای حفظ طاغوت و مقابله با مردم همه تلاش خود را انجام داد و بعد از پیروزی انقلاب هم به رویه ضدمردمی خود ادامه داد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: موضوع درگیریهای قومی بلوچستان، خلق ترکمن، کردستان و تجزیه طلبیهای اول انقلاب که در گوشه های مختلف ایران رخ داد و هر کدام کافی بود تا یک حکومت را از بین ببرد همه از داخل سفارت آمریکا انجام می شد.
عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: دانشجویان با تسخیر لانه جاسوسی می خواستند یک حرکت نمادین انجام دهند و پیام خود را در مدت سه چهار روز به دنیا برسانند اما این حرکت ضدآمریکایی مورد تایید امام(ره) و استقبال افکار عمومی واقع شد.
وی افزود: بعد از تسخیر لانه جاسوسی به مدت 444 روز اقشار مختلف مردم شبانه روز در مقابل لانه جاسوسی آمریکا تجمع می کردند و نمی گذاشتند آمریکاییها از آن خارج شوند.
مهندس ضرغامی ادامه داد: امام(ره) همیشه در مورد خطرات آمریکا تذکر می داد و همه را آگاه می کرد ولی دولت موقت به رهنمودهای امام خمینی(ره) نه تنها اعتنا نمی کرد بلکه در رفتار و سیاست‌های خود با آمریکا هماهنگ بود و بعد از تسخیر سفارت هم این دولت استعفا داد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: خیلی از کشورها هستند که قدرت هسته ای و موشکی دارند و کشورهایی نیز در همین منطقه وجود دارند که قبیله ای اداره می شوند و تاکنون یک انتخابات هم نداشته اند اما از همپیمانان نزدیک آمریکا هستند.
وی افزود: آمریکا دشمنی خود را با مردم ایران ثابت کرده است و نرمش قهرمانانه مورد نظری رهبر معظم انقلاب در موضوع هسته ای نیز برای این بود که بدعهدی آنها معلوم شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: تنها راه مقابله با تحریمهای دشمن را تکیه بر تولید ملی و توان داخلی است و حضور پرشور دانش آموزان و جوانان در راهپیمایی 13 آبان تداوم راه شهیدان و بیمه گر راه آینده است.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©