کد: ۱۳۸۱۰۶۵       تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۶

دکتر ولایتی تاکید کرد:
باید دانشگاه محل علم، فرهنگ و آگاهی باشد
دکتر علی اکبر ولایتی گفت: اردبیل حق بزرگی به گردن کشور دارد چرا که با حمایت و جان فشانی‌های مردمش توانست ایران پراکنده را بعد از 900 سال احیا کند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در مراسم تکریم دکتر علی شامل و معارفه دکتر اسحق رسولی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل افزود: مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) منشأ یک خیر بزرگ، راهبردی و استراتژیک در دانشگاه آزاد اسلامی شدند.
 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: دکتر فرهاد رهبر که هم‌اکنون ریاست این دانشگاه را برعهده دارد، دارای تجارب موفق و گوناگون است که در جهت دستیابی به برنامه‌ها موثر باشد.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه ازاد اسلامی گفت: امروز شاهد آن هستیم که دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه عظیم انسانی را تجمیع کرده است، به طوری که هر یک از معاونان و مدیران این دانشگاه دارای سوابق مدیریتی درخشان هستند.
وی افزود: بنده در هیچ کجای دنیا کشوری را سراغ ندارم که مردمانش به اندازه ایران میل و اشتیاق به تحصیل داشته باشند و در ایران حتی افراد کم درآمد و فقیر نیز در هر شرایطی هزینه‌های تحصیل فرزند خود را تأمین می‌کنند.
رئیس کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ایران در میان 57 کشور اسلامی بیش از 50 درصد سهم فرهنگ و تمدن اسلامی را بر عهده دارد و در واقع بیش از 50 درصد سهم تاریخ و تمدن اسلامی مدیون ملت ایران بوده است و هیچ ملتی به اندازه مردم ایران شوق تحصیل ندارد.
وی گفت: قم بزرگترن، عمیق‌ترین و عظیم‌ترین مرکز الهیات و علوم الهی در کل دنیاست و باید دانشگاه‌ها به لحاظ علمی به اندازه حوزه‌های علمیه قوی باشند و ما به دنبال وحدت واقعی حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اولین قدم در راه وحدت حوزه و دانشگاه را شهید مفتح برداشت، ادامه داد: معنی واقعی وحدت حوزه و دانشگاه این است که دانشگاه محل فرهنگ، علم، اعتقاد و پژوهش باشد.
دکتر ولایتی ادامه داد: بنده بعد از ائمه معصومین (ع) در تاریخ علم کسی را به بزرگی شیخ الرئیس نمی‌شناسم و وی دارای دو کتاب بسیار مهم به نام‌های «قانون» و «شفا» است که کتاب «قانون» شیخ‌الرئیس 600 سال در دانشکده‌های پزشکی غرب تدریس می‌شد و بزرگان فلسفه نیز از کتاب «شفا» به مرتبه‌های عالی رسیدند.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©