کد: ۱۱۶۵۴۹۳       تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۵

دکتر ولایتی:
اقتصاد دانش بنیان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد
دکتر علی اکبر ولایتی گفت: توسعه و پیشرفت روزافزون کشور در راستای سند چشم انداز بیست ساله و دستیابی به رتبه اول منطقه در زمینه های مختلف است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی استان اصفهان، افزود: با تاکیدات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و اجرای اصل 44 قانون اساسی نشانه مثبتی از عزم و اراده عموم در استان و اصفهان و سراسر کشور برای دستیابی به این اهداف اساسی و مهم وجود دارد و اقتصاد دانش بنیان به عنوان رکن اساسی اقتصاد مقاومتی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با تمام این تلاش ها هنوز  تا دستیابی به شرایط مطلوب و تعیین شده در حوزه اقتصادی و ایجاد رشد اقتصادی برای تامین رفاه و اشتغال عموم مردم بزرگ ایران اسلامی فاصله فراوانی وجود دارد.
رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دستیابی به اهداف تعیین شده با توجه به مشکلات موجود سخت اما دست یافتنی است و همانگونه که شاهد هستیم به رغم همه توطئه ها و دشمنی ها بر علیه جمهوری اسلامی ایران با تدابیر و هدایت های رهبری، برنامه ریزی های دولت های مختلف، همت و عزم فعالان اقتصادی و همراهی وصف ناپذیر مردم در تحقق بسیاری از برنامه ها و اهداف مشاهده می شود.
وی افزود: امروز ایران به عنوان مستقل ترین کشور جهان نقشی تاثیر گذار را در منطقه و جهان در اختیار دارد هر چند که می بایست برای رشد و ارتقاء وضعیت و به ویژه رفع موانع ، مشکلات و حل معضل بیکاری بیش از پیش تلاش و برنامه ریزی نمود.
رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: به رغم تاکید بر ضرورت برنامه ریزی و تلاش بیشتر برای دستیابی به چشم انداز توسعه بیست ساله کشور باید به این نکته هم اشاره کرد که خوشبختانه در بسیاری از برنامه ها و فناوری ها بی تردید در حال حاضر به اهداف مد نظر دست یافته ایم اما برای اقتدار در منطقه باید در همه حوزه ها برنامه ریزی کرد.
رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در کنار این فعالیت ها باید به زمینه های فرهنگی و اجتماعی نیز توجه ویژه نمود که تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در ارتباط با پیوست فرهنگی برای پروژه های اقتصادی در همین راستا است.
منبع: آنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©