کد: ۱۱۶۲۷۶۳       تاریخ انتشار: ۷ دي ۱۳۹۵

آیت الله اعرافی تاکید کرد:
تلاش برای تعریف رسانه اسلامی
آیت الله علیرضا اعرافی گفت: تحرکات ضد فرهنگی دشمن مشکلاتی را برای جامعه اسلامی به دنبال داشته است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در دیدار رئیس ومعاونین مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما افزود: بررسی مشکلات فرهنگی جامعه باید به صورت ویژه مورد توجه صدا و سیما قرار گیرد تا این مجموعه بتواند راهکارهای لازم را در راستای رفع این مشکلات دنبال کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اگر بخواهیم خیلی کلان به بحث حوزه و رسانه نگاه کنیم هنوز به آن ایده و افق کلان اندیشه دینی و حوزوی در صدا و سیما دست پیدا نکرده ایم.
امام جمعه موقت قم گفت: در خصوص بحث حوزه و رسانه ، آن ایده و چشم انداز کلانی که باید دنبال کرد این است که ما حوزه را به عنوان متصدی اندیشه دینی در فضای رسانه، هنر و مجاز تجلّی ببخشیم و در حقیقت نگاه کلان هنری -رسانه ای به معنای عام آن بتواند در شالوده حوزه تجلی پیدا کند.
وی افزود: اگر این افق را مدنظر قرار دهیم، خیلی فاصله داریم یعنی اندیشه دینی با حوزه در حقیقت به رغم کارهای زیادی که انجام شده خیلی فاصله دارد.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه (ص) ادامه داد: من بارها در خارج از کشور در نشست های مختلف که یکی از آنها در مالزی بود که بحث هنر قدسی و جایگاه ایران در یک پنل تخصصی مطرح می شد، حضور یافتم.
منبع: حوزه نیوز
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©