کد: ۱۸۸۳۹۴۵       تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی:
عدم رعایت استاندارد آموزشی، دانشگاه های غیر انتفاعی را تعطیل می کند
رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: دانشگاه های غیر انتفاعی که از سوی وزارت علوم اخطار دریافت کردند اگر استانداردهای آموزشی را رعایت نکنند تعطیل خواهند شد.
علی آهون منش رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی، درباره کاهش دانشجو این دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جاری گفت: تعداد دانشگاه های غیر انتفاعی در طول 5 سال اخیرکاهش یافته است به طوری که 50 دانشگاه به دلایل مختلف مانند عدم رعایت استاندارد های وزارت علوم تعطیل شده اند.
 وی افزود: باتوجه به اینکه امسال 85 درصد از ورودی دانشگاه ها از طریق مدرک تحصیلی انجام می شود و هیچ گونه برنامه مشخصی از سوی وزارت علوم اعلام نشده بنابراین نمی توان پیش بینی برای جذب دانشجو داشت این در حالی است که تعداد 40 دانشگاه برای رعایت استانداردهای لازم اخطار گرفته اند.
آهون منش در توضیح بیشتر این موضوع ادامه داد: رسیدگی و بررسی وضعیت و فعالیت دانشگاه های غیر انتفاعی بر عهده کمیسیون ماده 9 وزارت علوم است که در این رابطه به برخی از دانشگاه ها اخطار داده شده است تا استانداردهای لازم را تطبیق دهند و در غیر این صورت به سرنوشت 50 دانشگاه تعطیل شده تبدیل می شوند.
رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی تصریح کرد: باید بگویم دانشگاه هایی که اخطار گرفته اند اگر استانداردهای وزارت علوم را رعایت نکنند براساس تخلفی که دارند از1 تا 6 سال از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.
وی درباره طرح آمایش دانشگاه ها خاطرنشان کرد: این طرح در دانشگاه های غیر انتفاعی بر اساس نظر دفتر گسترش و ابلاغ سازمان سنجش انجام می شودبه طوری که رشته هایی که داوطلب ندارند پس از 2 ترم دانشگاهی حذف شده و رشته جدید جایگزین می شود.
احمدی در پایان گفت: طرح پالایش، برای رشته هایی اتفاق می افتد که برای دانشجویان ناشناخته هستند .
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©