کد: ۱۸۱۰۷۰۴       تاریخ انتشار: ۹ دي ۱۳۹۷

رئیس دانشگاه تهران عنوان کرد:
جزئیات ابلاغ آئین‌نامه شبکه نوآوری دانشگاه تهران
رئیس دانشگاه تهران گفت: آئین‌نامه شبکه نوآوری در هیأت رئیسه دانشگاه تهران تصویب شده و در شورای پارک علم و فناوری هم تائید و ابلاغ شده است.
محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران با اشاره به توسعه طرح‌های کاربردی محققان ایرانی، گفت:‌ ما در دانشگاه تهران، محققان را به کاربردی کردن طرح‌ها تشویق می‌کنیم و ارتباطاتمان را با صنایع و دستگاه‌ها افزایش دادیم.
وی افزود: حضور پارک علم و فناوری در دانشگاه تهران نیز سبب شده تا در تعامل با دستگاه‌ها طرح‌ها عملیاتی‌تر شود.
نیلی‌احمدآبادی درباره شبکه نوآوری دانشگاه تهران گفت: مراکز نوآوری و پیش‌رشد مراکزی هستند که به دانشجو یا فارغ‌التحصیل برای کاربردی کردن ایده‌ها کمک می‌کنند، دستاوردهای سطح ۳ و بالاتر باید در جایی آماده شوند تا وارد بازار کسب و کار شوند، کسی باید اینها را راهنمایی کند.
وی اضافه کرد: پارک علم و فناوری به لحاظ فیزیکی و امکانات نمی‌تواند تمام این امور را انجام دهد، ما در کنار بخش‌های مختلف دانشکده‌ها و پردیس‌ها این شرایط را فراهم کردیم تا دانشجوها و فارغ‌التحصیلان بتوانند از این راهنمای و پشتیبانی پارک استفاده کرده و دستارودها را به کسب و کار تبدیل کنند. 
رئیس دانشگاه تهران اظهار داشت: آئین‌نامه شبکه نوآوری در هیأت رئیسه دانشگاه تهران تصویب شده و در شورای پارک علم و فناوری هم تائید و ابلاغ شده است. 
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©