کد: ۱۶۶۸۲۲۶       تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی:
عدم گزارش عملکرد به کمیسیون ها علت تأخیر در واریز بودجه قرآنی است
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به تأخیر واریز اعتبارات قرآنی گفت: عدم گزارش عملکرد دستگاه ها به کمیسیون های مربوطه علت تاخیر در واریز بودجه بوده است.
حجت الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در خصوص بودجه قرآنی گفت: ما طبق قرارداد هایی که با دستگاه ها داشتیم در سال گذشته ۴۰ در صد قرار دادها پرداخت شده است.
وی با اشاره به ۶۰ درصد باقی مانده افزود: ۶۰ در صد قراردادها مانده بود که این رقم قابل توجه را در چند روزه اخیر پرداخت خواهیم کرد.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در خصوص علت تأخیر این بودجه افزود: گزارش عملکرد دستگاه ها از کمیسیون ها باید برای شورا بیاید و از آن طریق اگر مورد تایید قرار گیرد بودجه ها تقسیم می شودکه متأسفانه برخی کمیسیون ها هنوز گزارشی ارسال نکرده اند.
وی با تأکید بر اینکه برخی از دستگاه ها نیز منتظر واریز اعتبارات هستند تا با قوت بیشتری به فعالیت های قرآنی خود بپردازند، ادامه داد: متأسفانه بعضی کمیسیون ها گزارشات ناقصی فرستادند و یا بعضی از گزارشات مبنی بر عدم تأیید عملکرد از سوی شورا بود، به همین خاطر فعلاً بودجه ای تخصیص پیدا نکرده و برگشت خورد.
محمدی در پایان گفت: در مجموع تمام دستگاه هایی که گزارششان آمده و تأیید شده اند ظرف چند روز آینده پرداخت خواهند شد.
 گفتنی است، بودجه قرآن از ۲۰۰ میلیارد به ۱۰۰ میلیارد در سال ۹۵ تقلیل یافت، قرار بر این بود سهم تخصیص بودجه قرآنی افزایش یابد اما امسال نیز با کاهش ۶۰درصدی مواجه شد. در اوائل امسال نیز خبری مبنی بر واریز ۱۰ میلیارد تومان از سوی شورای توسعه به صورت تنخواه منتشر شد که کمی دلگرمی را به فعالیت های قرآنی تزریق کرد، اما با گذشت شش ماه هنوز ریالی از این بودجه صرف هزینه های جاری قرآنی نشده است و در صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی محفوظ مانده است.
امسال ۴۰ میلیارد مصوبه انجام شد که در تعامل با مجلس در نهایت به ۱۰۰ میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد. این در حالی است که اعتبار قرآنیان در عرض چهار سال از ۲۰۰ میلیارد به ۴۰ میلیارد تومان تقلیل پیدا کرده است.
منبع: مهر
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©