کد: ۱۳۸۱۰۲۳       تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۶

ایرانداک منتشر کرد:
7 دانشگاه ایرانی در جمع 500 مؤسسه برتر مهندسی و فناوری جهان
بر پایه ویرایش 2018 «مؤسسه آموزش عالی تایمز» که در سال 2017 منتشر شده است، هفت مؤسسه ایرانی توانسته‌اند در فهرست 500 موسسه برتر جهان در حوزه مهندسی و فناوری جای گیرند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، نظام رتبه‌بندی تایمز افزون بر رتبه‌بندی فراگیر مؤسسه‌ها آنها را بر پایه حوزه‌های موضوعی گوناگون رتبه‌بندی می‌کند و در ویرایش جدید 2018 این مؤسسه،  هفت مؤسسه ایرانی توانسته‌اند در فهرست 500 مؤسسه برتر جهان در حوزه مهندسی و فناوری جای گیرند.
بر همین اساس، دانشگاه‌های صنعتی نوشیروانی بابل، تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، گیلان، صنعتی اصفهان و تبریز در میان ۵۰۰ مؤسسه برتر جهان در حوزه مهندسی و فناوری هستند.
افزون بر این، این مؤسسه‌ها توانسته‌اند در موضوع‌های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی شیمی و مهندسی عمومی جایگاهی جهانی به دست آورند.
شرط ورود مؤسسه‌ها به گام ارزیابی رتبه‌بندی «موسسه آموزش عالی تایمز» داشتن دست‌کم 500 مقاله در پنج سال گذشته است.
همچنین باید دست‌کم چهار درصد اعضای هیات علمی مؤسسه‌ها در حوزه مهندسی و فناوری باشند تا در نظام رتبه‌بندی «مؤسسه آموزش عالی تایمز» ارزیابی شوند.

در ویرایش 2018 این نظام رتبه‌بندی، 132 مؤسسه از آسیا در فهرست 500 مؤسسه برتر جای گرفته‌اند.
به بیان دیگر، اکنون آسیا مؤسسه‌های جهان‌تراز بیشتری در حوزه مهندسی و فناوری دارد، حتی بیشتر از آمریکای شمالی که 127 مؤسسه در این نظام دارد.
هم‌چنین، دانشگاه استنفورد از کشور آمریکا پیشتاز مؤسسه‌های دنیا در حوزه مهندسی و فناوری است. مؤسسه فناوری کالیفرنیا، دانشگاه آکسفورد، ام.آی.تی، و دانشگاه کمبریج نیز در رتبه‌های دوم تا پنجم هستند.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©