کد: ۱۳۸۱۰۱۶       تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۶

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین المل خبر داد:
تصویب ۲۴۳ پروژه مشترک تحقیقاتی میان دانشگاه‌های ایران و ۷ کشور جهان
قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل گفت: در حال حاضرتعداد ۲۴۳طرح مطالعاتی مشترک میان دانشمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌هایی از کشورهای استرالیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هند، پاکستان و آفریقای جنوبی تصویب و مورد تایید طرفین قرار گرفته است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حسین سالار آملی گفت: انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک با دانشگاه‌های خارجی گام مهمی در بین‌المللی شدن دانشگاه‌های کشور است.
رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم ادامه داد: هدف از برگزاری این نشست پیدا کردن حامیان مالی پروژه‌های مشترک بین دانشگاه‌های ایران و آلمان است که این اقدام به تقویت همکاری‌های علمی دو کشور کمک شایانی می‌کند.
وی تاکید کرد: بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها از اولویت‌های اصلی وزارت علوم است و یکی از محورهای بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها، داشتن پروژه‌های تحقیقاتی مشترک دانشگاه‌های کشورمان با دانشگاه‌های سایر کشورهاست.
سالارآملی به پروژه مشترک جندی شاپور بین دانشگاه‌های ایران و فرانسه اشاره کرد و گفت: زمینه حمایت از تحقیقات مشترک بین محققان و اعضای هیات علمی ایران و فرانسه مهیا شده است و سالانه ۱۵ پروژه تحت عنوان این برنامه تحقیقاتی مشترک تعریف می‌شود.
رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم خاطر نشان کرد: ایران برای همکاری‌های علمی و بین‌المللی، کشورهایی را با عنوان کشورهای هدف انتخاب کرده است که در قاره اروپا کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه از کشورهای هدف هستند و آلمان در این میان اهمیت خاصی دارد.
در ادامه این نشست، نمایندگان وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان و بنیادهای تحقیقاتی آن کشور با شرکت‌کنندگان حاضر در جلسه، با هدف دستیابی به یک درک مشترک برای توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه تامین اعتبارات پژوهشی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
منبع: ایسنا
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©