کد: ۱۳۰۹۳۵۷       تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم خبر داد:
تدوین آیین‌نامه اجرایی لایحه مقابله با تقلب در تولید آثار علمی
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: وزارت علوم با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری دادگستری در حال تدوین آیین‌نامه اجرایی لایحه مقابله با تقلب در تولید آثار علمی است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاون حقوقی وزارت علوم با اشاره به لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی  گفت: این لایحه، مصوب جلسه ۲۸ تیرماه ۹۶ مجلس شورای اسلامی، در جلسه ۱۱ مرداد ۹۶ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و نظر شورا در این خصوص اعلام شد.
 معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم ادامه داد: در نظر شورای مذکور آمده است؛ در تبصره ۹، با توجه به عبارت تبصره، این ابهام وجود دارد که حوزه‌های علمیه نیز زیرنظر وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری هستند. لذا لازم است در این خصوص رفع ابهام شود.
وی تاکید کرد: با این وصف بخش های اساسی و مهم مرتبط با وظایف وزارت علوم از خدشه مصون مانده است. اکنون کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز اقدام به اصلاح عبارتی کرده و نام حوزه های علمیه را به ابتدای متن منتقل کرده تا شبهه شورای نگهبان رفع شود.
روشن یادآورشد: در گفت‌وگویی که با رییس کمیسیون  حقوقی و قضایی مجلس  داشتم، این اصلاحیه برای صحن ارسال تا در هفته آینده در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.
 معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تاکید کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با مشارکت وزارتخانه‌ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری دادگستری در حال تدوین آیین‌نامه اجرایی و تقدیم آن به هیات وزیران است.
منبع:فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©