کد: ۱۱۶۵۷۷۳       تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۶

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد:
ایجاد صندوق پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی
با تولید هزار و 104 فناوری از سوی پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه درصدد راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری به منظور حمایت از تجاری‌ سازی فناوری‌های تولید شده است.
به مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه‌ آزاد اسلامی در طول سال‌های اخیر فعالیت‌های گسترده و متنوعی را درخصوص راه‌اندازی و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت انجام داده است، به گونه‌ای که در 3 سال اخیر 107 مرکز رشد ایجاد کرده است که در آنها هزار و 115 هسته و واحدهای فناور و شرکت‌ دانش‌ بنیان نوع یک و دو مستقر شده‌اند.
بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده حدود هزار و 104 محصول دانش‌بنیان در این مراکز علمی تولید و  به مرحله نمونه‌سازی شده و تجاری سازی رسیده است.
به منظور حمایت از طرح‌های پژوهشی که قابلیت تجاری سازی دارند، دانشگاه آزاد اسلامی درصدد راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری‌ است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد، برنامه مهم دانشگاه برای سال آینده را تاکید بر توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان، یعنی تاسیس مراکز رشد، واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرده است.
وی ادامه داد: همچنین افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان نوع یک و دو در این مراکز رشد، از دیگر برنامه‌های اصلی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده است.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©