کد: ۱۱۶۵۵۰۰       تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۵

دبیر ستاد توسعه علوم معاونت علمی فناوری خبر داد:
تمرکز شتاب‌دهنده‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در شهر سلولی

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: کمتر از 6 ماه تا یک سال دیگر این شرکت‌ها در شهر سلول‌های بنیادی مستقر می‌شوند.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، امیر علی حمیدیه گفت:‌ هدف ما از راه‌اندازی این شهر طراحی اولین شهر تخصصی توسعه علم و فناوری است. بنابراین این شهر با هدف متمرکز شدن شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در حوزه سلول‌های بنیادی – مهندسی بافت و پزشکی بازساختی مبتنی‌بر ظرفیت‌های بخش غیر دولتی تاسیس می‌شود.
وی ادامه داد: این شهر دارای پارک علم و فناوری تخصصی در حوزه علوم و فناوری، سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت، مرکز خدمات بالینی، تخصصی سلول درمانی و ... از خدمات حمایتی آموزشی و توانمندسازی است.
حمیدیه تاکید کرد:‌ این شهر با مشارکت بخش غیر دولتی و دولتی راه‌اندازی می‌شود که دانشگاه خوارزمی زیر ساخت مورد نیاز شهر سلولی بنیادی را در اختیار قرار می‌دهد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی گفت: ‌در شهر سلول‌های بنیادی نزدیک به 100 تا 150 شرکت دانش‌بنیان در فاز اول مستقر می‌شوند و کمتر از 6 ماه تا یک سال دیگر این شرکت‌ها در شهر سلول‌های بنیادی قرار می‌گیرند.
منبع: ایسنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©