کد: ۱۱۶۵۴۷۲       تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۵

مدیر کل دفتر سیاستگذاری فرهنگی وزارت علوم:
فیلم‌های مستند حوزه آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها اکران می شود
مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت علوم گفت: دهم تا هجدم اسفند ماه هفته فیلم مستند اجتماعی در دانشگاه‌های کشور است که نمایش این فیلم‌ها با نقد و گفت‌وگو همراه است.
به مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وحید شالچی گفت: پیرو مطالعات انجام شده در رابطه با رشد آسیب‌های کشور به گونه‌ای بود که رهبر درباره آن‌ها ابراز نگرانی کرد و جلسات متعددی در این رابطه برگزار شد و دستگاه های متعددی درگیر مسائل آسیب‌های اجتماعی شدند و اقدامات فوق العاده ای را در نظر گرفتند تا بتوان روند رشد آن را کاهش داد.
وی ادامه داد: 5 آسیب اجتماعی شامل، طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی، مناطق ناامن و حاشیه نشینی شناخته شد که 3 مورد شامل طلاق، اعتیاد و مفاسد اخلاقی در حوزه وزارت علوم بود و بر همین اساس در وزارت علوم برنامه ریزی های انجام شد و کارهای فوق‌العاده‌ای شروع شد تا در زمینه های آسیب‌های اجتماعی شاهد روند کاهشی باشیم یکی از این برنامه ها استفاده از ظرفیت هنر بود.
شالچی تاکید کرد: طیف مخاطب وزارت علوم یعنی دانشجویان علاقه مند به هنر هستند از این جهت فیلم هفته فیلم مستند اجتماعی در دانشگاه‌ها برنامه ریزی شد و شورایی برای گزینش آثار انتخاب شد.
وی بیان کرد: مجموعه‌ای از آثار در این حوزه انتخاب شدند که از دهم تا 18 اسفندماه در دانشگاه‌های سراسر کشور هفته فیلم مستند با نقد و گفتگو داشته باشیم در این جشنواره آثار حرفه ای و برتر کشور نمایش داده می شود و محل نمایش فضاهای دانشگاهی یا خوابگاهی است که در هفته حداقل 4 فیلم اکران می‌شود.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©