کد: ۱۱۶۵۴۵۱       تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۵

دبیر ستاد نانو فناوری خبر داد:
بازگشت بیش از ۵۰۰ نفر از نخبگان به کشور
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری از بازگشت بیش از ۵۰۰ نخبه به کشور خبر داد و گفت: در بنیاد ملی نخبگان از این افراد حمایت می شود.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعید سرکار گفت: بیش از ۱۰۰ نفر از این افراد از برترین دانشگاه‌ها و مراکز علمی سراسر جهان به کشورمان بازگشته‌اند و در بنیاد ملی نخبگان بر اساس آیین‌نامه جدید ، از اساتیدی که زمینه‌ بازگشت ایرانیان تحصیل‌کرده مقطع پسادکتری را فراهم کنند، حمایت می‌شود.
سرکار با اشاره به اعتبارسنجی سرآمدان علمی کشور بر اساس معیارهای تولید علم گفت: اعتبار علمی تمام سرآمدان علمی با در نظر گرفتن نقش آنان در اعتلای جایگاه علمی ایران، بر اساس معیارهای گوناگون پیش‌بینی شده در فدراسیون سرامدان علمی کشور بررسی می‌شود.
وی از حضور ۱۰۱ نفر در طبقه‌بندی سرآمدان کشور خبر داد و گفت: جایگاه این افراد بر اساس عملکرد سال گذشته و نقشی که در ارتقا رتبه علمی ایران داشته‌اند تغییر می‌کند که همین موضوع، زمینه‌ساز شکل‌گرفتن رقابتی سازنده میان فعالان علمی کشور می‌شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو همچنین ضمن با اشاره به نقش پررنگ‌تر سرآمدان علمی، حضور سرآمدان رشته‌های مهندسی، خروج ۲۴ نفر از فهرست سال گذشته بر اساس معیارها و اضافه شدن ده محقق جدید به جمع سرآمدان علمی کشور، افزود: ۲۵ درصد از افرادی که که در این فهرست حضور دارند محققان جوان حضور دارند که نشان می‌دهد حضور سرآمدان با شیب قابل توجهی به سمت جوانان در حال حرکت است.
تقدیر از ۳ سرآمد علمی کشور
در ادامه سومین نشست سرآمدان علمی ایران با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر اسماعیل‌پور از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، بابک کریمی  از دانشگاه علوم پایه و تحصیلات تکمیلی زنجان و دکتر یونسیان دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان ۳ سرآمد نخست علمی کشورمان قدردانی شدند.
منبع: مهر
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©