کد: ۱۸۸۲۰۶۲       تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷

بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
بیست و دو بهمن ۱۳۹۷ و ورود نظام مقدس جمهوری اسلامی به پنجمین دهه حیات طیبه خود را حقیقتا باید مصداق بارز (یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم والله متم نوره و لو کره المشرکون) دانست.
این شجره طیبه از آغازین روزهای تا امروز که چهارمین دهه حیات خود را پشت سر می‌گذارد؛ آماج توطئه‌ها و دشمنی‌های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم بوده و هست.
این دشمنان عنود در این چهار دهه از هیچ حربه‌ای فروگذار نکرده‌اند و از تحمیل جنگ تا تحریم اقتصادی و ترور را به کار بستند تا این نهضت الهی و مردمی را به شکست بکشانند ولی خداوند متعال که با وعده نصرت مومنین به ملت بزرگ ایران انگیزه قیام داد تا امروز نیز عنایات و نصرت خود را از این ملت مقاوم دریغ نداشته و از این پس هم این نصرت حود را ادامه خواهد داد.
اما در آغاز پنجمین دهه حیات نظام الهی جمهوری اسلامی شایسته است نگاهی کوتاه به کارنامه پشت سر و چشم‌انداز پیشرو شود تا با درس گرفتن از گذشته راه آینده روشن‌تر پیموده شود.
در یک نگاه مجمل و گذرا باید گفت در طول چهار دهه گذشته آنچه که بارز بوده مجاهدت ملت عزیز و سرافراز ایران در همه میدان‌ها برای حفاظت از انقلاب خود بوده است.
حقیقتا این ملت در سنگر حراست از انقلاب اسلامی خود از هیچ ایثاری فروگذار نکرده و این موضوع را دوست و دشمن نیز تائید کرده‌اند.
به راستی اگر این مقاومت و مجاهدت مستمر نبود آیا این انقلاب تا امروز و با این حجم دشمنی، امکان ادامه حیات داشت؟
از جانب دیگر کاستی‌ها و کمبودهایی که بخشی از آن میراث شوم رژیم پهلوی و بخش دیگر حاصل برخی ناکارآمدی‌هاست؛ موجب شده تا برخی افراد با تمسک به این مشکلات سعی کنند تا اصل نهضت را زیر سوال ببرند و امروز ما شاهد این تلاش‌ها در عرصه فضای مجازی هستیم که باید دلسوزان انقلاب ضمن تلاش برای اصلاح ناکارآمدی‌ها پاسخ این شبهات را نیز به نحو مناسب دهند‌.
از این منظر پیشرفت‌های علمی کشور حقیقتا یکی از نقاط بارز و افتخار آفرین کارنامه چهل ساله جمهوری اسلامی است که استمرار این روند مبارک برای پایه‌ریزی تمدن نوین اسلامی قطعا قوام بخش و استحکام آفرین خواهد بود.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب اسلامی (ره) و همه شهداء گلگون کفن انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت (ع) آحاد ملت غیور و مبارز ایران اسلامی را به شرکت در همایش عظیم راه‌پیمایی بیست و دو بهمن فرا می‌خواند.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©