کد: ۱۸۸۱۲۰۱       تاریخ انتشار: ۲۶ دي ۱۳۹۷

حجت‌الاسلام و المسلمین پارسانیا در مراسم معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
سیاستگذاری حوزه و دانشگاه باید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گیرد
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم معارفه دکتر سید سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و تقدیر و تشکر از خدمات دکتر محمد رضا مخبر دزفولی در عرصه فرهنگ و علم گفت: فعالیت‌های شورایعالی انقلاب فرهنگی در مقطع اول نوعی مدیریت بحران و تصمیم سازی‌بود، مقطع دوم نهادسازی و سیاست‌گذاری و اوج تصویب اسناد بود و مقطع سوم مقطعی بود که سیاستگذاری‌ها باید در مجموعه نظام پیگیری می‌شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید پارسانیا عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تالار اندیشه حوزه هنری گفت: امروزه تعداد قابل توجهی فارغ التحصیل در مقاطع مختلف حوزوی وجود دارند و حوزه های علمیه ما ظرفیتی دارند که دهه های قبل نداشتند.
وی افزود: سیاستگذاری حوزه و دانشگاه در شأن حوزه و دانشگاه نیست بلکه باید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گیرد.
حجت الاسلام پارسانیا همچنین اظهار داشت:‌ شورای تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی از برجسته‌ترین شوراهاست و درون حوزه علمیه قم برای سیاستگذاری فرهنگی کشور مشورت می‌کنند که این مسائل جز با پیگیری‌های دکتر مخبردزفولی انجام نمی‌شد.
وی در ادامه گفت: آشنایی من با دکتر مخبر دزفولی حدود چهار دهه و با دکتر عاملی دو دهه است، مساله فرهنگ ، حوزه مورد توجه آقای دکتر مخبر بود.
وی در پایان گفت: آنجا که قانون نهادینه می‌شود و قرار است تثبیت شود به مراتب سخت‌تر است؛ اسنادی که تصویب شده باید پنج سال یک بار بازبینی و نظارت بر اجرا شود که توقع می‌رود دکتر عاملی با توجه به شخصیت علمی که دارد به ظرفیت ها توجه کند.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©