کد: ۱۸۸۱۰۶۸       تاریخ انتشار: ۲۶ دي ۱۳۹۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
در آغاز دوره چهارم شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم معارفه دکتر سید سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و تقدیر و تشکر از خدمات دکتر محمد رضا مخبر دزفولی در عرصه فرهنگ و علم گفت: ژئوپلتیک علم و فرهنگ در حال تغییر است و نگاه دکتر عاملی در عرصه بین الملل می تواند به دبیرخانه و شورای عالی انقلاب فرهنگی کمک کند و با توجه به تغییرات معادلات ژئوپلتیک علم و فرهنگ، همچنان ایران را در قله علم و فرهنگ پیش ببرد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر سیدعباس صالحی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مراسم اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم و می‌توان شورای عالی انقلاب فرهنگی و حوزه‌های آن را به چهار دسته تقسیم کرد که در دوره نخست، دوره نهادسازی را شاهد هستیم که دوره نخست شورا ایجاد می‌شود.
وی افزود: در دوره دوم که از آن به تنظیم مقررات یاد می‌شود نظم و مقررات متناسب با نیازهای مقطعی و آینده در شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مخبر دزفولی نیز در یک دوره 13 ساله یعنی در سومین دوره شورای عالی انقلاب فرهنگی، رویکردی جدید را در حوزه علم و فرهنگ دنبال کرد که در این حوزه شاهد رشد و پیشرفت‌های مطلوبی هستیم.
دکتر صالحی خاطرنشان کرد: امروز نیاز به یک تصویر جامع از آینده داریم که سندهای حوزه علم، فرهنگ، آموزش و پرورش و این قبیل حوزه‌ها مد نظر قرار گرفته و شکل بگیرد که شورای عالی انقلاب فرهنگی در طول این سال‌ها و در حوزه سندهای علمی و فناوری اتفاقات خوبی را رقم زده است، به‌طوری‌که اگر امروز این موفقیت‌ها را دنبال کنیم، به دو محور اساسی دست خواهیم یافت.
وی اضافه کرد: در دوره سوم شورای عالی انقلاب فرهنگی، مخبر دزفولی نیازهای لازم برای تدوین این سندها را در پیش‌نیازهای تعیین شده تثبیت کرده و در مراحل آغازین اجرای سند مؤثر بوده است که نقش وی نیز ماندگار خواهد بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به نظر می رسد دکتر عاملی دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوره چهارم شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته باشد که ما در این دوره با رشد علم و فرهنگ مواجه هستیم و حوزه علم و فرهنگ در فضایی شتابنده در حال اتفاق افتادن است و با توجه به اینکه حوزه فضای مجازی از تعلقات دبیر جدید شوراست می تواند در اتفاقاتی که در فضای علم و فرهنگ رخ می دهد تاثیرگذار باشد.
وی تصریح کرد: دوره چهارم شورای انقلاب فرهنگی که با مدیریت جدید انجام می‌شود دوره شتابنده عرصه علم و فرهنگ است که خوشبختانه فضای مجازی حوزه تخصصی او بوده و آینده خوبی در شورا خواهیم داشت.
دکتر صالحی ادامه داد: در دوره چهارم، یادگیری رسمی جای خود را به یادگیری غیر رسمی می‌دهد؛ از طرفی مطالعات بین‌المللی و جهانی و تجربه علمی و مهارتی مدیر جدید باعت تغییر معادلات علم و فرهنگ در مسیر آینده خواهد بود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©