کد: ۱۶۶۹۳۵۳       تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷

در بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد:
لزوم تعمیق و تقویت روحیه استکبار ستیزی در همه اقشار جامعه
دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور بیانیه‌ای به مناسبت فرارسیدن 13 ابان بر لزوم تعمیق و تقویت روحیه استکبارستیزی تاکید کرد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
بسمه تعالی
با فرارسیدن سیزده آبان هر سال ملت بزرگ ایران با نگاه به سه اتفاق مهم این مناسبت، روحیه استکبارستیزی و مبارزه با آمریکا را در خود بازآفرینی می‌کند.
در13 آبان 1343 و پس از اعتراض غیورانه حضرت امام خمینی «ره» به لایحه مصونیت قضائی مستشاران آمریکایی، که نقض فاحش عزت و استقلال ملت ایران بود، توسط رژیم پهلوی و با هماهنگی کامل دولت آمریکا به ترکیه تبعید شد و این تبعید سرآغازی شد برای دوری 13 ساله ایشان از وطن خود.
در 13 آبان 1357 نیز دست رژیم ستمشاهی که از حمایت همه جانبه آمریکا برخوردار بود، به خون دانش آموزانی آغشته شد که تنها جرم آن‌ها این بود که برای رهایی کشورشان از زیر سلطه آمریکا به خیابان آمده بودند.
اما در 13 آبان 1358 تاریخ جور دیگری ورق خورد و خشم و غضب انقلابی ملت بزرگ ایران از آمریکای مستکبر از حلقوم فرزندان شجاع دانشجوی این ملت فریاد کشیده شد و جاسوس‌خانه آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر شد.
متعاقب این اقدام انقلابی، که توسط رهبر کبیر انقلاب «ره» "انقلاب دوم " نام گرفت؛ ملت ایران با تحیر و با خشم دید که این مکان در قالب سفارت آمریکا به کانون توطئه برای براندازی انقلاب اسلامی تبدیل شده و تمام اقدامات ضد انقلاب توسط این مرکز فساد مدیریت می‌شود.
در تمام این سی و نه سال پس از 13 آبان 1358 که به زیبایی "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" نام گرفته است؛ آنچه که عیان و مشهود بوده دشمنی روز افزون دولت مستکبر آمریکا بر علیه ملت ایران است و در هر برهه تاریخی این دشمنی جلوه و نمودی متناسب با ان برهه تاریخی را داشته است.
روزگاری دست دشمنی آمریکا از آستین حزب بعث عراق و صدام حسین درآمد و هشت سال جنگ را به ملت ایران تحمیل کرد، در برهه‌ای از تاریخ تهاجم و شبیخون فرهنگی توسط آمریکای جنایتکار علیه فرهنگ اسلامی ملت ایران اعمال شد و امروز هم نبرد اقتصادی و اعمال تحریم‌های ظالمانه و هدف قرار دادن معیشت ملت غیور ایران در راس برنامه‌های آمریکای جهانخوار است که البته به موازات این نبرد اقتصادی، جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای از طریق اشاعه و ترویج دروغ بر علیه ملت غیور ایران ادامه دارد.
امسال و پس از نقض فاحش موازین حقوقی توسط دولت آمریکا و خروج از برجام، این نبرد اقتصادی شدت بیشتری یافته و متاسفانه ضعف‌های ساختاری اقتصاد کشور نیز موجب شده تا آثار نامطلوب این تهدید بر اقتصاد کشور مشاهده شود اما باید دانست این مشکل نیز قابل رفع است و اگر همه ارکان نظام در کنار مردم و با استفاده ازظرفیت زوال ناپذیر استعدادهای و توانایی‌های این ملت؛ مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را بپیماید؛ قطعا این مشکلات نیز به خواست خداوند متعال قابل رفع است.
موضوع دیگری که به روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در سال 1397 جلوه دیگری می‌دهد، این موضوع است که علی‌رغم همه یاوه‌گویی‌های دشمنان مبنی بر سقوط قریب الوقوع نظام جمهوری اسلامی، این نظام بر آمده از روحیه انقلابی ملت مسلمان و غیور ایران اسلامی با اطمینان از توانایی‌های خود در مقابله با همه تهدیدات، تحقق چشم انداز و الگوی تحقق تمدن نوین اسلامی و ایرانی را در دستور کار خود قرار داده است.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن گرامیداشت فرارسیدن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی که امسال با ایام حماسه عظیم اربعین حسینی «ع» مقارن شده است، بر لزوم تعمیق و تقویت روحیه استکبار ستیزی در همه اقشار جامعه و به ویژه نسل جوان تاکید می‌کند.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©