کد: ۱۶۶۹۲۶۹       تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۷

در کمیسیون علمی و فناوری:
پیش نویس سند تحول علوم انسانی بررسی شد
جلسه 274 کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه گزارشی توسط شورای تحول و ارتقای علوم انسانی پیرامون پیش نویس سند تحول علوم انسانی ارائه شد.
در این گزارش تأکید شد علوم انسانی به عنوان نرم افزار مدیریت جامعه بایستی در حل معضلات جامعه راهگشا باشد اما علی‌رغم تدریس و فعالیت فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف علوم انسانی در کشور این هدف محققرنشده است و به همین منظور کارگروهی در شورای تحول و ارتقای علوم انسانی جهت بررسی مبانی و ارائه راهکارهای تحول و کارآمدسازی رشته های علوم انسانی آغاز به کار کرد که پس از جلسات متعدد اقدام به تدوین پیش نویس سند تحول علوم انسانی کرد.
در این گزارش همچنین با اشاره به بررسی آسیب‎های موجود در علوم انسانی در حوزه محتوا، عوامل انسانی، ساختارها و فرهنگ سازی عوان شد مقوله روزآمدسازی علوم انسانی و کارآمدی آن هم مورد توجه بوده است.
در ادامه اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پیرامون پیش نویس سند تحول در علوم انسانی پرداختند؛ که اهم آن به شرح ذیل است:
نیاز به ترسیم اقدام اولیه جهت بررسی بازخوردها و آسیب‌ها، لزوم مسئله محور بودن برنامه‌های کشور، اجرای برنامه‌های عملیاتی در چند دانشگاه به صورت آزمایشی، پرهیز از موازی کاری در عرصه مدیریتی کشور و ترسیم وضعیت موجود رشته‌های علوم انسانی.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©