کد: ۱۶۶۸۶۲۵       تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۷

با صدور بیانیه‌ای از جانب دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفت:
محکومیت حادثه تروریستی اهواز و درخواست برای مقابله بدون تبعیض با تروریسم
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت حمله تروریستی به شهروندان اهوازی؛ موضع گیری بدون تبعیض در مقابله با تروریسم را خواستار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی
یریدون لیطفوا نورالله بافواههم و الله متم نوره و لو کره الکافرون «سوره صف – آیه 8»

جنایت گروهک تروریستی و تجزیه طلب موسوم به "الاحوازیه" در سوء قصد به جان شهروندان خوزستانی در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، بیش از پیش ضعف و خواری این گروهک‌های دست نشانده دشمنان ملت بزرگ ایران را عیان کرد.
به گلوله بستن شهروندانی که برای تماشای مراسم رژه فرزندان خود آمده بودند، نشان داد که این اربابان این گروهک به درستی متوجه شده‌اند که دشمن اصلی آنان ملت بزرگ و سرافراز ایران اسلامی است و باید انتقام شکست‌های پی در پی خود را از بدنه ملت بگیرند.
ملت غیور و عزتمند ایران اسلامی در طول این 4 دهه پس از انقلاب اسلامی، مانند کوهی استوار پشتیبان نظام اسلمی بوده است و هزاران حمله و هجمه در عرصه‌های نظامی، اقتصادی و ... را با سرافرازی در هم شکسته است و قطعا این حرکت‌های کور تروریستی جز خسران برای عاملان و پشتیبانان آنان و افتخار برای ملت ایران چیزی در پی نخواهد داشت.
در کنار این حادثه آنچه که مایه تاسف است، حمایت علنی مدعیان حقوق بشر و مبارزه با تروریسم از عوامل جنایتکار و ترویست این حمله ددمنشانه است.
 به راستی چگونه است یک شبکه تلویزیونی به خود اجازه می‌دهد بلندگوی سازمان تروریستی عامل این جنایت باشد و این همکاری علنی چگونه توجیه پذیر است؟
چگونه است که سران گروهک جنایتکاری که سابقه خدمت به صدام جنایتکار را در کارنامه سیاه خود دارند، به راحتی درکشورهای اروپایی اقامت دارند و مورد حمایت هستند؟
آیا هنگام آن فرا نرسیده است که همه عدالت خواهان جهان در مقابل این رفتارهای شرم آور موضع بگیرند و خواهان برخورد بدون تبعیض با تروریسم باشند؟
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن محکومیت حمله تروریستی به شهروندان عزیز اهوازی و آرزوی علو درجات برای شهدای این توطئه کور و شفا و صحت عاجل برای جانبازان این فاجعه، به محضر رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» و ملت شهید پرور ایران اسلامی و  بازماندگان این حمله تروریستی نیز تسلیت عرض کرده و مجازات قاطع و عوامل و حامیان این حمله تروریستی را از دستگاه‌های مسئول خواستار است.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©