کد: ۱۶۶۸۴۵۰       تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷

وزیر بهداشت:
وحدت حوزه و دانشگاه از عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بود
آئین تکریم حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدیان «رئیس سابق نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها» و معارفه حجت‌الاسلام‌ و المسلمین رستمی «رئیس جدید این نهاد» روز سه‌شنبه 1397/06/20 با حضور حجت‌الاسلام‌ و المسلمین گلپایگانی «رئیس دفتر مقام معظم رهبری » در محل تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی «وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» هم در این مراسم طی سخنانی گفت: وحدت حوزه و دانشگاه از عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بود و باید این اتحاد حفظ شود.
وی افزود: حضور روحانیون روشن‌اندیش مانند شهید مطهری، شهید مفتح، شهید بهشتی و... در دانشگاه‌ها پیام انقلاب اسلامی را به دانشگاه‌هارساند و در آن زمان که نظام ستمشاهی تفرقه بین این دو قشر موثر را ترویج می‌کرد، این بزرگان توانستند توطئه نظام پهلوی را شکست دهند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: یکی از وظائف اصلی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» در دانشگاه‌ها تعمیق و گسترش اتحاد حوزه و دانشگاه است و در زمانی که توطئه‌های زیادی در این زمینه مشاهده می‌شود باید کار بیشتری صورت گیرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وظائفی که برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» در دانشگاه‌های برشمرده شده است که گسترش روحیه اسلامی در دانشگاه‌ها از اهم این وظایف است.
وی افزود: روحانیت اصیل و متعهد نه تنها هیچ‌گاه با دانشگاه به‌عنوان کانون تولید علم مخالف نبوده بلکه همواره با نگاهی مثبت به این نهاد نگریسته است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی یکی از مواردی است که باید به آن توجه جدی شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©