کد: ۱۳۸۱۹۱۲       تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶

در شورای تحول علوم انسانی تصویب شد:
سرفصل‌های درسی و برنامه آموزشی رشته نقاشی ایرانی و مترجمی زبان انگلیسی
جلسه 143 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر سید حمید طالب‌زاده برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه دکتر طالب‌زاده گزارشی از افتتاح "پژوهشکده علوم انسانی" در دانشگاه علامه طباطبایی ارائه کرد.
وی با تأکید بر لزوم حمایت پژوهشی از فعالیت‌های شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: خوشبختانه این مرکز که بازوی تحقیقاتی شورای تحول و ارتقاء خواهد بود در دانشگاه علامه طباطبایی مستقر است.
دبیر شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی ادامه داد: در این پژوهشکده فعالیت‌های تألیف و ترجمه متون لازم و... صورت خواهد گرفت.
دستور نخست جلسه 143 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی بررسی سرفصل‌های درسی و برنامه آموزشی رشته نقاشی ایرانی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بود، که گزارش کارگروه مربوطه در این زمینه ارائه شد.
در این گزارش با اشاره به مضامین غنی هنرهای تجسمی در تمدن ایران اسلامی، برخی از لطائف و ظرائف این آثار هنری تشریح شد.
سپس اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند، که اهم آن به شرح ذیل است: توجه به لزوم چرایی تفکیک میان برخی رشته‌های درسی، اجتناب از ایجاد گرایش‌های موازی و زائد، بررسی کامل مکاتب هنری معاصر جهان و تقویت قدرت نقد در دانشجویان.
در ادامه جلسه 143 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی اصلاحات اعمال شده سرفصل‌های درسی و برنامه آموزشی رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و همچنین سرفصل‌های درسی و برنامه آموزشی رشته زبان ایتالیایی در مقطع کارشناسی بود که این سرفصل‌های درسی و برنامه آموزشی مورد تصویب قرار گرفت.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©