کد: ۱۲۳۸۲۳۷       تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶

دکتر مخبر دزفولی تاکید کرد:
ترویج روحیه خطر پذیری و ورود به میدان کار و رقابت
جلسه 94 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه‌شنبه 1396/4/13 به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه گزارش عملکرد و برنامه‌های پیش روی "شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان" ارائه شد.
در این گزارش با اشاره به برخی از دستاوردها و تولیدات این شهرک علمی و تحقیقاتی گردش مالی 1300 میلیارد تومانی این شهرک نیز مورد اشاره قرار گرفت.
در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به ارتباط مؤثر و راهگشای این شهرک با دانشگاه صنعتی اصفهان، برخی از ابعاد همکاری بین این دو نهاد علمی مورد تشریح قرار گرفت.
در پایان این گزارش نیز برخی چالش‌ها و مشکلات پیش روی شهرک فوق‌الذکر نیز مورد اشاره قرار گرفت.
پس از ارائه این گزارش، اعضای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که اهم آن به شرح ذیل است: ایجاد فرهنگ اشتغال‌زايي توسط بخش غير دولتي، اطلاح زيست بوم اقتصاد كشور در مسير تحقق دانش بنيان، به كار گيري ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي نظام پولي كشور در راستاي كمك به فعاليت‌هاي دانش بنيان و لزوم جذب كامل بودجه تخصيص يافته به شهرك هاي علمي و تحقيقاتي.
دكتر مخبر دزفولي هم در اين زمينه طي سخناني گفت: همه دستگاه‌ها بايد به شهرك هاي علمي و تحقيقاتي كمك كند.
دکتر مخبر دزفولی افزود: سوءظن نسبت به فعالان علمي و فناوري كشور بايد برطوف شود تا اين قشر بتواند وارد ميدان كار و توليد شود. دکتر مخبر دزفولی : سوءظن نسبت به فعالان علمي و فناوري كشور بايد برطوف شود تا اين قشر بتواند وارد ميدان كار و توليد شود.
دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه داد: بايد روحيه خطر پذيري و ورود به ميدان رقابت بيش از پيش ترويج شود.
دكتر مخبر دزفولي گفت: مقررات زدايي و تسهيل سازوكارها بايد جدي تر گرفته شوند.
به گزارش مركز خبر شوراي عالي انقلاب فرهنگي ، بررسي بخش پاياني" سند ملي و نوآوري صنايع و محصولات فرهنگي و فناوري هاي نرم" دستور كار بعدي جلسه ستاد راهبري اجراي نقشه جامع علمي كشور بود كه شامل ساختار اجرايي اين سند بود كه بعد از توضيحات دبير ستاد مربوطه اين بخش به تصويب رسيد.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©